/nginx/o/2018/07/16/9701950t1hd6b3.jpg)
Pavasaris atnāk ne tikai ar patīkamu saulīti un putnu treļļiem, bet nes līdzi arī virkni «blakusefektu», kas jutīgākajiem var krietni sagandēt prieku par siltās sezonas atnākšanu.
Skalošana ar sālsūdeni
Deguna skalošana ar sālsūdens šķīdumu var palīdzēt remdēt sakairinātus augšējos elpceļus, mazināt pietūkumu, kā arī atbrīvot deguna dobumu no ziedputekšņiem, putekļiem un citām mikrovielām, kuras izraisa iekaisumu. Jūs varat iegādāties jau gatavu sālsūdens šķīdumu vai aerosolu aptiekā vai arī pagatavot to paši, sajaucot tējkaroti jūras sāls un šķipsniņu sodas ar puslitru silta destilēta ūdens. Virs izlietnes iešņauciet nedaudz šķīduma vienā nāsī, ļaujot tam iztecēt caur degunu un muti. Atkārtojiet šo procedūru divas reizes dienā.
Tvaika inhalācijas ar eikalipta ēterisko eļļu
Silta tvaika inhalācijas jau pašas par sevi atbrīvos aizliktu degunu, attīrot elpceļus no gļotām un dažādiem svešķermeņiem, kas izraisa alerģisko reakciju. Pievienojot vārošam ūdenim pāris pilienu eikalipta ēterisko eļļu, ārstnieciskais efekts būs manāmi ilgāks un spēcīgāks. Atsvaidzinošajai eļļai piemīt pretiekaisuma, dezinficējoša, pretsāpju un prettūskas iedarbība. Un, kas ir ne mazāk svarīgi, tā veicinās asins pieplūdi smadzenēm un sniegs mundrumu.
Kvercetīns
Kvercetīns ir augu pigments (flavonoīds), kas darbojas kā antioksidants, un tam piemīt antihistamīna efekts, tāpēc var atvieglot acu asarošanu, deguna tecēšanu un piepampumu. Par laimi, kvercetīns ir sastopams daudzos ikdienā pieejamos produktos – sarkanvīnā, sīpolos, zaļajā tējā, ābolos, bumbieros, mellenēs, Ginko biloba, griķos, sparģeļos, asajos piparos, melnajās plūmēs u.c. Svarīgi ir ābolus un bumbierus nemizot, jo kvercetīns atrodas tieši zem to mizas. Tāpat aptiekās iespējams iegādāties dabīgos uztura bagātinātājus, kas satur kvercetīnu.
Piparmētru tēja
Ar siltu piparmētru tēju var ārstēt ne tikai saaukstēšanos vai vienkārši padarīt patīkamākus vēl ne tik siltos agrā pavasara vakarus. Izrādās, ka piparmētru tējai piemīt arīdzan tūsku mazinoša un pretiekaisuma iedarbība. Tā atvieglos elpošanu un nomierinās satrauktu prātu, kā arī uzlabos organisma pretošanās spējas, jo satur C vitamīnu. Tēja var samazināt siena drudža simptomus, jo atvērs elpceļus un samazinās to kairinājumu.
Jāņem gan vērā, ka visi minētie ieteikumi attiecas tikai un vienīgi uz vieglākiem alerģijas gadījumiem. Smagu alerģisku reakciju vai hronisku alerģiju gadījumā nepieciešama profesionāla ārsta padoms un piemērotu medikamentu lietošana. Tiesa, dabīgās metodes var izmantot kā terapijas papildinājumu.