Net-Safe Latvija vadītāja Maija Katkovska un Valsts policijas 4.nodaļas vecākais inspektors Mārtiņš Brižs atzīst, ka jauniešiem trūkst izpratnes par to, ko nozīmē droša uzvedība internetā. Lai prastu gudri izmantot virtuālās telpas iespējas, ir jārēķinās ar tās robežām, kas neatšķiras no reālās dzīves, taču sabiedrībā, tostarp jauniešos, par to izpratne vēl nav izveidojusies.
«Tehnoloģiju ienākšana skolēnu ikdienā paredz jaunu paradumu apgūšanu. Šī vide kā jebkura cita dzīves joma ir saistīta arī ar riskiem – emocionāla pazemošana, nelegāls vai bērniem kaitīgs saturs, iespēja saskarties ar vardarbību un pornogrāfiju. Taču ir naivi domāt, ka aizliedzot tehnoloģijas, spēsim viņus pasargāt. Mums saviem jauniešiem jāiemāca kritiski izvērtēt interneta iespējas, paņemot vajadzīgo un izvairoties no apdraudējumiem. Interneta vide, tāpat kā fiziskā vide, mums ir jākopj visiem kopā, iesaistot arī vecākus un skolotājus,» norādīja Net-Safe Latvija vadītāja Maija Katkovska.
Valsts policija 4.nodaļas vecākais inspektors Mārtiņš Brižs pastāstīja, ka arī Latvijā notiek kibernoziegumi, kurus nereti pastrādā gados jauni cilvēki: «Lietotājiem ir ilūzija, ka internetā nav robežu. No mazotnes tiekam mācīti kā uzvesties sabiedrībā – nedrīkst ielauzties svešā īpašumā, ņemt nepiederošas lietas, jo par šiem pārkāpumiem pienākas sods, taču neattiecinām to uz interneta vidi. Likumdevējs paredz bargus sodus un jaunieši, pat viņu vecāki bieži neapzinās virtuālās rīcības sekas. Internets nav anonīma vide un mūsu rīcībā ir plašs iespēju loks, kā pāridarītāju atrast.»