«Tas ir liels solis uz priekšu (..) Es tikai ceru, ka Ēģipte turpinās to pašu ar pārējiem,» Greste sacīja intervijā telekompānijai «Al Jazeera» pēc ierašanās Kiprā.
«Līdzās visam šim atvieglojumam es joprojām jūtu bažas un raizes. Ja tas ir pareizi, ka es esmu brīvs, tad ir pareizi, ja arī viņi tiktu atbrīvoti,» teica Greste.
Greste uzsvēra, ka izjutis «stresu, atvadoties no maniem draugiem un kolēģiem». Viņš piebilda, ka jutis «īstu emociju sajaukumu», uzzinot, ka tiek atbrīvots.
«Pavadot 400 dienas tiešā tuvumā ar cilvēkiem, viņus iepazīst ļoti labi,» teica Greste. «Bija patiešām sarežģīts brīdis iziet ārā un atstāt cietumu, atvadoties no tiem puišiem, nezinot, cik ilgi viņiem vajadzēs tur būt,» teica žurnālists.
«Es iepazinu un pieņēmu Baheru [Mohamedu] un Mohamedu [Fadelu Fahmi] kā ģimeni, viņi ir mani brāļi,» paziņoja Greste.
Fahmi radinieki ir pauduši cerību, ka viņš tiks atbrīvots un deportēts saskaņā ar Ēģiptes prezidenta Abdelfataha al Sisi dekrētu, kurš ļauj deportēt ārzemniekus, kas tiek tiesāti.
Bahera Mohameda ģimene cer, ka viņš tiks atbrīvots, prezidentam viņu apžēlojot vai tiesai viņu attaisnojot pēc sprieduma pārsūdzēšanas.
«Al Jazeera» ir solījusi pēc Grestes atbrīvošanas turpināt kampaņu, kuras mērķis ir panākt abu viņa kolēģu atbrīvošanu.