Premjera Valda Dombrovska atkāpšanās uzruna 27.novembrī, pēc vizītes pie prezidenta, šķita pārliecinoša. Atmiņā atausa līdzība ar Aināra Šlesera krokodila asarām, tomēr izbrīns par premjera emocionālo stāvokli neradās. Neapšaubu, ka konkrētajā brīdī premjera sejā atspoguļojās patiesa līdzjūtība. Bet ziniet, neapšaubāmi patiesa ir arī ēstgriba, kamēr vēders ir tukšs.
Albēra Kamī sieviete atteicās nomirt, jo viņas bērns paliktu viens un mātei tas nebija pieņemams. Ar prātu netverams absurds - kā var atteikties nomirt, ja mēra epidēmijas laikā slimniecei dzīvot atlikuši vien daži mirkļi? Loģikas nav nekādas, vai ne? Nekādu loģiku nesaskatīja arī ekspremjers, lai izdarītu vairāk, nekā no viņa tika prasīts. Tā varētu būt vēl viena dimensija Valda Dombrovska vērtību pasaulē.
Mazākais ļaunums pret Nilu Ušakovu un abi kopā pret sirdsapziņu
Premjera demisija lielu daļu sabiedrības pārsteidza nesagatavotu, žēlīgām vaimanām sekoja skumjas uzslavas par paraugrīcību pretēji citām valsts/pašvaldības amatpersonām, kuriem vienkārši nav iekšu labprātīgi atkāpties no amata, kur nu vēl par ieganstu minot daudziem mūsmāju politiķiem svešo morālās atbildības «slogu».
Premjera atbildības uzņemšanās par, patiesi, katra no mums mazo nolaidību, sākumā arī man šķita izcila valstsvīra cienīgs solis. It sevišķi, kad morālās atbildības karognesējs - Rīgas mērs jau bija nolūkojis pamperu, skaidri saprotot, ka SC pavisam droši nepiecietīs partijas līdzšinējo panākumu pastumšanu kaķim zem astes.