Rīgā ir tūkstošiem bezpajumtnieku, vairāki desmiti no tiem ik dienu nonāk mediķu rokās. Daudzi bezpajumtnieki slimnīcu neatliekamās palīdzības nodaļas jau ilgu laiku izmanto kā bezmaksas aprūpes centrus. Māsu palīgi tur viņus nomazgā, dezinficē un ietērpj svaigās drēbēs.
«Šeit ieved mūsu glauno klientūru, kuriem ir utis, blusas un tādas lietas, kuri ir apkakājušies. Viņus šeit ieliek, tad mēs apģērbjamies un nākam mazgāt,» pirms bezpajumtnieka apkopšanas velkot gumijas zābakus un speciālu aizsargtērpu, raidījumam atklāj viena no māsu palīdzēm.
Mediķi norāda, ka tikai desmitajai daļai atvesto bezpajumtnieku nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība. Pārējiem nonākšana slimnīcā drīzāk ir kā kārtējā higiēnas aprūpe. Rīgas domes Labklājības departamenta rīkotajā diskusijā Stradiņa slimnīcas pārstāvji norāda arī uz sarežģītākajiem gadījumiem - tās ir reizes, kad atvestos bezpajumtniekus slimnīcā ārstēt nav pamata, bet atstāt neaprūpētus arī nedrīkst.
Pašlaik mediķiem bezpajumtniekus nākas atlaist, īsti neizārstētus, taču tas nozīmē, ka pēc laika cilvēks jau ar slimības saasinājumu atkal atgriezīsies. Rīgas domes Labklājības departamentam pašlaik neesot iespēju šo apburto loku pārtraukt. Pirms ar cilvēku var strādāt sociālie darbinieki, viņam jābūt ar apmierinošu veselības stāvokli.