Šodienas redaktors:
Jānis Tereško

Aļohina: amnestija Krievijā ir sabiedrisko attiecību gājiens (19)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Krievijas pankgrupas «Pussy Riot» dalībniece Marija Aļohina, kas pēc amnestijas pirmdien iznāca no cietuma, paziņoja, ka Krievijas izsludinātā amnestija par godu valsts konstitūcijas 20.gadadienai ir «sabiedrisko attiecību gājiens».

Intervijā televīzijas kanālam «Doždj» viņa sacīja, ka amnestijai, viņasprāt, ir propagandas mērķi un viņa vēlējusies no tās atteikties.

«Ja būtu iespēja atteikties no amnestijas, es to darītu. Es biju kā pārvietojams ķermenis. Es neuzskatu amnestiju par humānu rīcību, uzskatu to par sabiedrisko attiecību gājienu,» paziņoja Aļohina.

Viņasprāt, izsludinātā amnestija ir «lādēšanās».

«Ar to nav atbrīvoti par 10% notiesāto. To nevar attiecināt uz grūtniecēm, jo tās pamata sēž cietumā par smagiem un īpaši smagiem nosacījumiem apstākļos, las neveicina labošanos,» klāstīja «Pussy Riot» dalībniece.

Raksta foto
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Bijusī ieslodzītā atzina, ka, iznākot brīvībā, «bijusi šokā».

Jau vēstīts, ka piecas «Pussy Riot» dalībnieces spilgtu krāsu sejas maskās 2012.gada 21.februārī Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē uzkāpa priesteriem paredzētā vietā un izpildīja «panku lūgšanu» pret Vladimiru Putinu, kurš tolaik bija premjerministrs, bet tagad ir prezidents.

Par piedalīšanos šajā akcijā 2012.gada martā tika aizturētas trīs grupas dalībnieces Nadežda Tolokoņņikova, Jekaterina Samuceviča un Marija Aļohina. 2012.gada 17.augustā Maskavas Hamovņiku rajona tiesa viņas atzina par vainīgām huligānismā, rupjā sabiedriskās kārtības pārkāpšanā un naida izrādīšanā pēc reliģiskām pazīmēm, par ko viņām piesprieda divu gadu cietumsodu, lai gan prokuratūra prasīja triju gadu cietumsodu.

Maskavas pilsētas tiesa, 2012.gada 10.oktobrī izskatot grupas «Pussy Riot» dalībnieču kasācijas sūdzību, nolēma Aļohinai un Tolokoņņikovai atstāt spēkā divu gadu cietumsodu, bet Samuceviču atbrīvot, aizstājot viņai reālu brīvības atņemšanu ar nosacītu sodu.

Tolokoņņikovas un Aļohinas, kurām abām ir mazi bērni, atbrīvošana bija gaidāma nākamā gada martā.

Tomēr šomēnes tika pieņemta plaša amnestija, kas pasludināta par godu 20.gadadienai kopš pašreizējās Krievijas konstitūcijas pieņemšanas. Tā attiecas uz cilvēkiem, kas apsūdzēti par huligānismu vai masu nekārtībām. Tā attiecas uz visiem 30 aizturētajiem vides aizstāvju organizācijas «Greenpeace» aktīvistiem, kā arī dažiem aizturētiem opozīcijas demonstrantiem.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu