Viņa novērojusi, ka daļa bērnu aizsvilstas dusmās ļoti ātri. Dažreiz pat no viena pieskāriena. Skolotāja pieļauj, ka šādiem bērniem mājās pieskaras tikai soda brīžos.
«Vardarbība, tāpat kā nemācīšanās, lasīšanas problēmas un citas lietas, nāk no ģimenes. Redzam, ka daļa vecāku ar saviem bērniem «strādā» savādāk. Diemžēl tā ir.» Turklāt
bērniem raksturīga ne tikai fiziskā, bet arī emocionālā vardarbība, piemēram, aizskaršana ar rupjiem vārdiem.
Piemēram, šonedēļ skolotājai bija jāiesaistās situācijā, kad divi trešās klases puikas apsaukāja kādu pirmklasnieci.
Skolotāja novērojusi, ka īpaši daudz problēmu ir ģimenēs, kur bērnus audzina tikai viens no vecākiem. «Nepilnajās ģimenēs ir ļoti daudz problēmu, tostarp emocionālā un fiziskā vardarbība.» Tiesa, no šiem sarežģījumiem nav pasargātas arī ģimenes ar abiem vecākiem.
Arī šai skolotājai nav pieņemami Rudzīša izteikumi par sieviešu sišanu. «Tas ir tizli. Tad jau arī es varētu iet pa pasauli un aicināt sist visus vīriešus. Tā nevarētu runāt sabiedrībā pazīstams cilvēks ar labu izglītību, darbu un vārdu.
Nedomāju, ka kāds izglītots cilvēks varētu aicināt uz sišanu vai naidu.
Domāju, ka šim cilvēkam pašam nav kaut kas kārtībā ar galvu, neskatoties uz viņa izglītības dokumentiem. Tā nevar runāt inteliģents cilvēks.»
Bet pretējās domās ir kāda skolotāja no Jelgavas novada. Viņa atbalsta Rudzīša izteikumus. «Sievietes ir ļoti dažādas. Mans skatījums uz šo jautājumu ir no arhetipu viedokļa. Uzskatu, ka Rudzītis nebija domājis par vardarbību kā tādu. Tas saistīts ar to, ka sievietes ir citādākas nekā vīrieši.