«Domāju, ka Putins pievērsīs uzmanību šiem jautājumiem, kodolbruņojuma un raķešu līgumu atjaunošanai, ņemot vērā, ka bruņošanās sacensības Krievijai ir greznība, kā arī Sīrijai, cenšoties pārliecināt Trampu, ka viņš nekļūdās, domājot izvest no turienes ASV karavīrus,» spriedis Girņus.
«Ļoti šaubos, ka Putins lūgtu vai Tramps piedāvātu pārtraukt NATO mācības Baltijas valstīs. Paralēls solis Dienvidkorejā tika daudz kritizēts, un Tramps zina, ka tas saceltu vētru Kongresā un Republikāņu partijā,» viņš piebildis.
«Trampam nav konkrētu mērķu, viņš grib parādīt, ka atšķirībā no Baraka Obamas spēj vienoties ar Putinu un viņu ietekmēt. Putinam savukārt vairāk rūp pati tikšanās, nevis kaut kādas konkrētas vienošanās. Tikšanās apliecina Krievijas nozīmību starptautiskajā politikā un paver iespēju neatlaidīgi mudināt dažas ES valstis pretoties Krievijai noteiktajām sankcijām,» izteicies eksperts.
Savukārt politologs, Austrumeiropas pētījumu centra analītiķis Vītauts Keršansks atzinis, ka bīstamības iespēju nevar pilnībā izslēgt.
«Tas, kas no globālo ASV interešu perspektīvas prezidentam Trampam var izskatīties nenozīmīgs un iemaināms pret kaut ko izdevīgu viņam svarīgā jautājumā, Lietuvai var izrādīties būtisks drošības izaicinājums - jo vairāk tādēļ, ka viņš nav tas prezidents, kurš publiskajā retorikā skaidri novilktu sarkanās līnijas, un tieši tas rada pamatu tādu jautājumu izvirzīšanai,» viņš norādījis.
«Piemēram, Baltijas jūras reģiona drošība un izaicinājumi, kas saistās ar Kaļiņingradas apgabala militarizāciju. Tramps nav noliedzis, ka varētu vienoties atsaukt ASV dalību militārajās mācībās Baltijas jūras reģionā. Tomēr vienlaikus es uzskatu, ka tieši tādēļ, ka Trampa komandā ir cilvēki, kas labi iedziļinājušies transatlantisko partneru, īpaši NATO austrumdaļas valstu drošības izaicinājumos, prezidentam sagatavotajās tikšanās pozīcijās iespējamu tāda rakstura «apmaiņu» nav,» piebildis politologs.
«Vērtējot kopumā, Tramps uz pasauli raugās no spēka pozīcijām, tādēļ arī uz tikšanos ar Putinu devies, demonstrējot ASV spēku, - gada sākumā viņš panāca, ka tiek krasi palielināts militārais budžets, bet NATO samita preses konferencē runāja par to, ka panāktas vienošanās par nepieredzētu visas Alianses aizsardzības budžeta palielināšanu. Vērtējot darbus - jaunu sankciju noteikšanu pret Krieviju, ieroču pārdošanu Ukrainai, ASV spēku Eiropā stiprināšanu, nevis apšaubāmu retoriku, nedomāju, ka Trampa tikšanās Helsinkos varētu būt bīstama Lietuvai,» izteicies Keršansks.