Iesūti ziņu!

Simptomi, kurus nevajadzētu ignorēt grūtniecības laikā (3)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: www.flickr.com

Kā zināt, vai pēkšņas sāpes divos naktī ir normālas vai brīdinājums zvanīt ārstam vai vecmātei? Māmiņu klubs kopā ar ginekoloģi Margaritu Puķīti ir apkopojis simptomus, ko nekad nevajadzētu ignorēt grūtniecības laikā.

Tomēr, ja jūti dīvainas sāpes vai citus simptomus, kas nav šajā sarakstā, nepavadi stundām ilgu laiku prātojot, vai ir sākušās priekšlaicīgas dzemdības vai tā ir tikai saišu vilkšana, bet piezvani ārstam!

Atceries, ka daži no šiem simptomiem var būt svarīgāki vai mazāk svarīgi, atkarībā no tā, cik ilgi Tu esi stāvoklī un kāda ir Tava veselība.

Ja ir šaubas par kādiem simptomiem, noteikti aprunājies ar ārstu, kādos gadījumos noteikti vajadzētu ar viņu sakontaktēties!

- Tavs mazulis kustas puncī mazāk nekā ierasts pēc tam, kad esi sākusi just regulāras kustības. Pajautā savam ārstam, vai Tev ir nepieciešams veikt novērošanu, skaitot Tava mazuļa ikdienas spērienu skaitu. Ja tas būs nepieciešams, ārsts izstāstīs instrukcijas, kā un kad skaitīt, kā arī to, kad noteikti būtu jāzvana.

- Stipras vai nepārejošas vēdera sāpes un vēdera jutīgums.

- Vagināla asiņošana vai smērēšanās.

- Maksts izdalījumu nomaiņa - ja tie kļūst ūdeņaini, asiņaini vai ir rozīgi. Piezīme: pēc 37 nedēļām gļotu korķa izdalīšanās ir pavisam normāla un var norādīt, ka ir sākušās dzemdības.

- Iegurņa spiediens un sajūta, ka bērns spiežas uz leju, sāpes muguras lejasdaļā (sevišķi, ja līdz šim Tev nav bijušas šādas problēmas), menstruācijām līdzīgi krampji vai sāpes vēderā vai vairāk nekā 4 kontrakcijas stundā (pat tad, ja nesāp) pirms 37 nedēļu termiņa sasniegšanas.

- Sāpīga vai dedzinoša sajūta urinējot, nespēja urinēt.

- Spēcīga vai nepārejoša vemšana vai jebkāda vemšana, ko pavada sāpes un drudzis.

- Aukstuma sajūta vai drudzis virs 38 grādiem.

- Redzes traucējumi, piemēram, dubultošanās, mainīgs redzes lauks, miglošanās.

- Stipras vai nepārejošas galvassāpes vai jebkādas galvassāpes, ko pavada aizmiglota redze, neskaidra runa un nejutīgums.

- Jebkāds pietūkums sejā vai ap acīm, pēkšņs pietūkums kājās vai potītēs vai straujš svara pieaugums - vairāk nekā 1,5 kilograms nedēļā.

- Stipras vai nepārejošas krampju lēkmes, kas nepāriet, izvingrinot kājas.

- Trauma vēdera rajonā.

- Ģībonis, bieža galvas reibšana, paātrināta sirdsdarbība vai sirdsklauves.

- Apgrūtināta elpošana, klepošana līdz asinīm vai sāpes krūtīs.

- Aizcietējumi vai smaga caureja, kas ilgst vairāk par 24 stundām.

- Nieze uz ķermeņa, rokām, kājām, plaukstām, pēdām vai niezes sajūta visā ķermenī.

- Gripa. Dari savam ārstam zināmu, ka esi nonākusi kontaktā ar gripas slimnieku vai ka jūti gripas simptomus, kas ietver drudzi, sāpošu kaklu, klepu, iesnas, nogurumu, sāpes muskuļos vai drebuļus. Simptomi var iekļaut arī vemšanu vai caureju.

- Nekavējoties meklē ārsta palīdzību, ja Tev ir elpas trūkums vai grūtības elpot, sāpes krūtīs vai vēderā, vemšana, samazināts augļa kustību skaits.

- Depresija vai ilgstošs nemiers. Ja jūti skumjas, bezcerību, Tev ir panikas lēkmes, kas traucē ikdienas gaitās, nekavējoties meklē palīdzību.

- Ārstam jāzvana arī citos gadījumos, kad tas nav tieši saistīts ar Tavu grūtniecību, piemēram, astmas saasinājums vai ja saaukstēšanās ārstēšana neuzrāda rezultātus.

«Tā kā grūtniecības laikā ķermenis ļoti strauji mainās, grūti pateikt, vai tas, kas ar grūtnieci notiek, ir normāli,» nosaka ginekoloģe. «Drošības labad, ja grūtniece nav pārliecināta, vai simptomi ir nopietni, viņa nejūtas labi, jāuzticas saviem instinktiem un jāzvana ārstam. Pat ja tas nebūs nekas nopietns, ārsts spēs Tevi nomierināt.»

Māmiņu klubs atgādina: ja esi tuvu grūtniecības laika beigu posmam, iespējams, ka minētās pazīmes ir saistītas ar faktu, ka sākušās dzemdības!

Komentāri (3)
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu