Šodienas redaktors:
Oļesja Garjutkina
Iesūti ziņu!

Baltkom aprīli plāno testēt 4G mobilo internetu (5)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kabeļtelevīzijas un elektronisko sakaru operators "Baltkom" aprīli veiks ceturtās paaudzes (4G) mobilā interneta testus, šodien žurnālistiem paziņoja "Baltkom" dibinātājs un vadītājs Pēteris Šmidre.

Testos tiks izmantota aparatūra, kas darbojas "Baltkom" lietošanā piešķirtā 2,5 līdz 2,7 gigahercu frekvenču diapazonā, kuru daudzviet pasaulē lieto 4G pakalpojumu sniegšanai pilsētvidē.

Šmidre norādīja, ka šie testi nepārkāpšot no "Baltkom" puses apstrīdēto valdības pieņemto ierobežojumu, ka frekvences līdz 2013.gada beigām var lietot tikai kabeļtelevīzijas signāla pārraidei līdz atsevišķu ēku iekšējiem tīkliem, jo ierobežojumi attiecas uz frekvenču izmantošanu komercdarbībai. "Testi nav uzskatāmi par komercdarbību," sacīja Šmidre.

Jau ziņots, ka gan SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT), gan "Tele2" veicis 4G testus ar standarta aparatūru, kas darbojas 2,5 - 2,7 gigahercu (Ghz) diapazonā. Savukārt "Bite Latvija" paziņojusi, ka apsver rudenī veikt 4G komerciālu pilotprojektu, izmantojot 1800 megahercu diapazonu, kas jau atrodas "Bites" un citu operatoru rīcībā.

Šmidre par "Baltkom" nodomiem pastāstīja Latvijas Telekomunikāciju (LTA) asociācijas šodien rīkotās diskusijas par LTA priekšlikumu veidot "atvērtu datu pārraides tīklu" kas nodrošinātu nediskriminējošu piekļuvi bezvadu platjoslas un mobilam internetam ar regulētiem tarifiem.

Patlaban mobilo sakaru un bezvadu interneta dažādu frekvenču lietošanas tiesības pieder atsevišķiem operatoriem, kas pārvalda tikai savu radiospektra daļu. Diskusijās LTA pasākumā izskanēja, ka, tikai apvienojot spektra pārvaldību vienā instancē, tā sauktajā "pēdējās jūdzes" posmā, pietiks jaudas sniegt kvalitatīvus mobilos datu pārraides pakalpojumus gala lietotājiem.

"Baltkom" vadītājs atzina, ka 4G testi nav pretrunā ar vienota atvērta piekļuves tīkla ideju, jo agrāk ir teicis, ka atbalstot šādu darbības modeli un būtu bijis ar mieru dalīt "Baltkom" radiofrekvenču resursus ar citiem, ja 2,5 - 2,7 Ghz lietošana nebūtu ierobežota.

Šmidre ir vairakkārt medijos arī izteicies, ka valdības lēmums ierobežot "Baltkom" piešķirto frekvenču lietošanu kavējot jaunu tehnoloģiju ienākšanu valstī, turklāt īpaši diskriminējot "Baltkom" komercdarbību.

Patlaban šīs frekvences ir piešķirtas "Baltkom" lietošanai, lai ar daudzkanālu signālu sadales (MMDS) tehnoloģiju pārraidītu kabeļtelevīzijas signālu "Baltkom" maksas televīzijas abonentiem.

Šmidre jau pērn teica, ka sakarā ar pāreju uz ātrgaitas 4G mobilo un bezvadu datu pārraidi "Baltkom" būtu jāatļauj nomainīt MMDS tehnoloģiju pret 4G, lai nezaudētu vismaz 20 000 klientus, kas tobrīd skatījās kabeļtelevīziju, saņemot signālu līdz dzīvojamai ēkai vai dažkārt īpašai personīgās mājas antenai, ja abonentu nevar pievienot maģistrālajam kabeļu tīklam.

"Baltkom" dibinātājs atkārtoti klāstījis, ka kompānijas doma bijusi nomainīt MMDS raidtīklu pret 4G standarta datu pārraides tīklu ar ātrumu līdz pat 100 megabitiem sekundē (Mbps), kā pietiktu, lai esošiem klientiem piegādātu televīzijas signālu un papildu internetu, un citus sakaru pakalpojumus.

Pērn pieņemtie Ministru kabineta noteikumi paredz, ka minētās frekvences tiks izsolītas pēc "Baltkom" lietošanas tiesību beigšanās 2014.gadā. Izsole, visticamāk, notiks pirms tam, lai operatori varētu sagatavoties frekvenču joslas jaunam pielietojumam.

Komentāri (5)
Svarīgākais
Uz augšu