vai tiesības uz monogāmiju.
Trīs gadu slapstīšanās, tikšanās mežā, drāžoties, kā pagadās, - brikšņos, ūdenī, uz mašīnas vai salonā – tika nogriezta vienā dienā, kad sakaram uzradās zinātāji. Viņi palika draugi – ha, vai tā to sauc? – divi anonīmi ķermeņi, kas šķiras, neko nepārmet un viens otram paliek neredzami. Viņš centās runāt par vēlmi dzīvot kopā. Viņa purināja galvu cerībā visam pārvilkt strīpu līdz kaulam.
Klusums uz trīspadsmit gadiem kā laika taktssvītra. Kā cita dzīve – sākta no nulles. Viņi iztālēm šo to par otru zināja, piefiksējot dzimušo bērnu vārdus un vecumu.
Līdz dienai ar vienu nejaušu tikšanos...
Īsa vārdu apmaiņa - par bērnu audzināšanu, darbu un vēl arvien kaislīgo prieku uz močiem… Runātajam nebija nozīmes. Stāvot tik tuvu siltajā vasaras dienā, gaisā izdalījās kripata sviedru, uzvirmoja viņa ķermeņa tik pazīstamā smarža. Tā kā inde «Krēslas» varones Bellas dzīslās līdz ar pārtapšanu par vampīru veidoja asins pārveidi, šis aromāts izjoņoja caur viņas nāsīm, smadzeņu porām, izsprāgstot caur audiem un atmodinot dzīvniecisko atmiņu.
Pulss paātrinājās, siltums no iegurņa kamolā kāpa augšup, acu zīlītes iezaigojās kā spīganai transā.
«Tu smaržo kā agrāk,» viņš murmināja, pārraujot robežu tam, ko drīkst vai nedrīkst teikt viens otram tikai paziņas.
Tas bija tik viltīgi no Sātana puses. Paspēlēties ar bijušo. Sekoja e-pasta vēstules, lai gan viņai nevajadzēja attiecības – ne sarunas, ne jūtas. Pēc šiem gadiem viņa bija arvien vēl graciozi slaika - it kā nekad nebūtu dzemdējusi, mazliet mazākām krūtīm pēc izbarotiem bērniem, nedaudz nopietnāka un stiegraināka savā skatienā - kā gazele, kas kāpj kalnos un skaidri zina, kāda zāle tur atrodama.