«Krājbankas» administrators ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apstiprinātā kompānija «KPMG Baltics». Tās pārstāvis tiesā apgalvoja, ka neviens pirms gada piedāvātais sanācijas plāns nav bijis realizējams un bankrots bijis loģisks iznākums.
«Mums bija iespējas izskatīt tos piedāvājumus, kas tika likti uz galda. Ar konkrētām piedāvātām summām un trūkstošo daļu. Raugoties uz «Krājbankas» spēju izdzīvot, mēs pieņēmām lēmumu tās darbību neturpināt,» stāsta «KPMG Baltics» valdes priekšsēdētājs Stīvens Bērčels Mārtins Jangs.
Pauls un Anča tam nepiekrīt un jau kopš paša sākuma ir vēlējušies šo lēmumu pārsūdzēt. Taču likums to neparedz, un šis arī ir galvenais iemesls, kādēļ lūgts vērtēt normas atbilstību Satversmei.
Kredītiestāžu likumu pieņēma Saeima
Vai tas ir perfekts, tās pārstāvis Gunārs Kusiņš nekomentē, taču, viņaprāt, Satversmei atbilstošs.
«Mūsuprāt, esošie risinājumi ir iespējami dažādi - jautājums, vai tie pārkāpj personu konstitucionālās tiesības. Mūsu izpratnē arī esošais izkārtojums nepārkāpj viņu tiesības,» uzskata Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš.
Zīmīgi, ka likumu, kas noguldītājiem sākumā paredz atmaksāt līdz 100 tūkstošiem eiro, un šīs naudas atgūšana garantiju fondā ir prioritāte, savulaik kā Saeimas deputāts atbalstīja arī Pauls. Tiesā viņš sacīja - toreiz jautājumu izlēmusi frakcija un būtībā nav iedziļinājies.
Paredzams, ka rezultāts šajā lietā varētu būt gatavs viena mēneša laikā.