Tāpēc uz jautājumu – kam galu galā paliks peļņa no Latvijas dārgi sniegtā atbalsta zaļās enerģijas ražošanai, atbilde ir, ka daudzos gadījumos tie nebūs vietējie ražotāji, kā bija cerēts..
Pavļuts norāda: «Šīs te kvotas jau saņemšanas brīdī ir bijušas ar domu – nu, mēs pārpārdosim kādam citam un mūsu priekšrocība ir, ka mēs to kvotu varam dabūt!»
Bijušais ekonomikas ministrs Artis Kampars uzskata, ka arvien vēl nepietiekami tiek izmantotas jau sen ministrijas rīcībā esošās, viņa laikā ieviestās juridiskās iespējas, kas ļauj kvotas atņemt. «Ja būtu šobrīd mana teikšana, es teiktu, ka tās kvotas, kas nevirzās uz priekšu lietderīgā veidā, būtu apturamas, un noteikumi to atļauj.»
Ministrijā to arī sola darīt, noteikts arī, ka kvotu turētājiem līdz nākamā gada martam būs jādeklarē patiesā labuma guvēji un būs arī jauns mehānisms, kas regulēs obligāto valsts iepirkumu no ražotājiem.
Jaunais mehānisms ir iecerēts tāds, lai šīs zaļās enerģijas ražošanā lielāku lomu spēlētu tirgus, lai tur būtu kompetences klātbūtne, lielāka cenu konkurence. Mērķis būtu panākt, ka mēs, protams, savas apņemšanās par zaļās enerģijas īpatsvara saražošanu īstenojam, tai pašā laikā ir daudz svarīgāk to izdarīt veidā, kas ir saprotams, kompetents un maksā saprātīgu cenu patērētājam, ka patērētājs to spēj samaksāt, norāda Pavļuts.