Izskatās, ka Zadornovs apzināti gribējis saviem cienītājiem iesmērēt kotletes ar mušām – sajaukt patiesu kultūras izpratni, mīlestību ar lētām propagandas klišejām.
Gēbelss būtu lepns par Zadornovu
Līdzīgi viņš rīkojies ar vēsturi. Savā garajā rakstā viņš ar vēstures faktiem spēlējās tikpat ciniski kā krievu un latviešu tautas ienaidnieks, šarlatāns un noziedznieks, nacistu propagandas šefs Josefs Gebelss. Tīši falsificējot vēsturi, viņš mēģināja iestāstīt pasaulei, ka ir augstākas un zemākas kultūras tautas. Kaut ko līdzīgu dara Zadornovs – viņš mēģina iestāstīt, ka latviešiem līdz pat 19. gadsimtam nav bijusi sava rakstība. Savādi, ka viņš, tik ilgi nodzīvojot Latvijā, nav zinājis, ka šeit jau 18. gadsimtā bija viens no visaugstākajiem lasīt un rakstīt pratēju procentiem visā Eiropā. Vispārējās tautas izglītības ziņā Latvija pārspēja pat tādas senas kultūras lielvalstis kā Francija. Mācības notika latviešu valodā, grāmatas tika iespiestas latviski. Tiek pamatoti uzskatīts, ka 18. un 19. gadsimtu mijā latvieši bija viena no visizglītotākajām Eiropas tautām. Zadornovs saviem lasītājiem mēģina iestāstīt pavisam kaut ko citu. Tiesa, viņš kautrīgi noklusē faktu, ka 19. un 20. gadsimta mijā Krievijas cara ierēdņi mēģināja izskaust latviešu valodu, pilnībā to aizliedzot visās mācību iestādēs. Toreiz brutāli uzspiestā rusifikācija radīja pirmās nopietnas plaisas Krievijas impērijā. Ar pātagām, skolas sodiem un represijām uzspiestā «mīlestība» dabiski izraisīja pretestību.
Tikpat cinisks un demagoģisks ir Zadornova mēģinājums iestāstīt lasītājiem, ka cars Pēteris I bija Latvijas atbrīvotājs. Patiesībā tieši viņš bija tas, kurš pavēlēja Vidzemē īstenot «izdedzinātās zemes» taktiku. Viņa ģenerālis grāfs Šeremetjevs ar īpašu nežēlību izpildīja pavēli un ziņoja caram «atbrīvotājam»: «Man Tev jāpaziņo, ka visvarenais Dievs un svētā Dievmāte Tavu vēlēšanos piepilda: ienaidnieka zemē vairs nav ko postīt.» Pēc tam, kad cars iekaroja visu Latviju, latvieši nonāca zem divkārša jūga – vācu un krievu aristokrātijas.
Gara radinieki – Puškins un Hermanis
Krieviem, latviešiem un citām tautām īpaši smags bija 20. gadsimts. Daudzas tādu masu slepkavu kā Staļins un Hitlers cirstās brūces vēsturiskajā atmiņā smelgs ilgi. Bet nav šaubu, ka abi tirāni savā kapā greizi smīn, kad kāds ar lētām propagandas klišejām cenšas sarīdīt tautas. Un tas pavisam nav smieklīgi, satīriķi Zadornov!
Teātra cienītāji Latvijā un Krievijā labi zina ar ko atšķiras Puškins no Zadornova. Izcilais krievu dzejnieks ar baudu izgaršotu Hermaņa skatījumu uz «Jevgeņiju Oņeginu». Jo Hermaņa teātra provokatora un huligāna raksturā ir tik daudz kopīga ar īsto, dzīvo un cilvēcīgo Puškinu.