Krievija visus līdzšinējos izmeklēšanas secinājumus ir noraidījusi. Maskava paziņoja, ka šāds ierocis nekad nav šķērsojis Krievijas un Ukrainas robežu, un Krievijas Ārlietu ministrija nosodīja mēģinājumus «diskreditēt Krieviju starptautiskās sabiedrības acīs».
Traģēdijas upuri - nīderlandieši, malaizieši un austrālieši
MH17 katastrofa ir nāvējošākā lidmašīnas notriekšana pasaules vēsturē. Bojā gāja visi lidmašīnā esošie cilvēki - 283 pasažieri un 15 apkalpes locekļi.
Visi apkalpes locekļi bija malaizieši, taču pasažieru vidū visvairāk bija Nīderlandes pilsoņu - kopumā 193. Vairums pārējo pasažieru bija malaizieši un austrālieši, taču lidmašīnā atradās arī Indonēzijas, Lielbritānijas, Beļģijas, Vācijas, Kanādas, Filipīnu un Jaunzēlandes pilsoņi.
Lidmašīnā bija vismaz 20 ģimenes, un 80 pasažieri bija nepilngadīgi.
Krievijas apsūdzētais ukraiņu pilots izdarījis pašnāvību
Krievijas amatpersonas MH17 notriekšanā vainoja ukraiņu militāro pilotu Vladislavu Vološinu, sakot, ka pasažieru lidaparāts esot ticis notriekts ar ukraiņu «Buk» raķeti, kas esot raidīta no Vološina vadītās militārās lidmašīnas, vēsta raidorganizācija BBC. Šo versiju noraidīja oficiālā izmeklēšana un neatkarīgie eksperti. Arī Vološins sacīja, ka apsūdzības esot meli.
Šā gada martā Ukrainas pilsētas Nikolajevas policija paziņoja, ka 29 gadus vecais Vološins esot miris. Policija viņa nāvi raksturoja kā pašnāvību. Ukraiņu mediji rakstīja, ka Vološins esot nošāvies savā dzīvoklī un to dzirdējusi viņa sieva, kas tobrīd atradās citā istabā.
Tika izsaukta ātrā palīdzība, taču Vološins slimnīcā nomira. Viņam bija divi mazi bērni.
Ukrainā Vološinu uzskata par kara varoni, norāda BBC. Viņš ar SU-25 iznīcinātāju piedalījās 33 kaujas misijās pret Krievijas atbalstītajiem separātistiem Austrumukrainā. Viņam tika piešķirta medaļa par drosmi.