“Jaunā Teātra institūts” aicina visus kļūt par projekta “Garā pupa” dalībniekiem. Noteikumi ir vienkārši, atsauc atmiņā bērnību vai jaunību, kad gandrīz ikviens no mums mēģināja puķupodā no kauliņa izaudzēt persiku koku vai pupu. Iestādi vai iesēj podā dārzeni vai garšaugu, kuru visas vasaras garumā kop, laisti un aprūpē. Septembra sākumā atnes to ar visu podu pie mums uz Mākslinieku savienības māju 11. novembra krastmalā 35. “Baltās nakts 2010” laikā Tavs augs kļūs par nozīmīgu posmu kopējā instalācijā “Garā pupa”. Pieredze dārzkopībā nav nepieciešama, jo audzēšana ir jautrs un brīnumains process. Un arī lietderīgs! Mēs to redzam kā iespēju ikvienam izpausties radoši! Pievienojies projektam “Garā pupa”, atsūtot e-pastu uz laura@theatre.lv, piedalies Garās pupas audzēšanā ar saviem komentāriem – www.garapupa.info.
Savukārt tie, kuriem jau ir pieredze puķu audzēšanā mājās un kuri paši gatavo no tām ārstnieciskus uzlējumus, ir laipni aicināti atsaukties un kļūt par starpnozaru mākslas grupas “Serde” projekta “Tautas aptieka” dalībniekiem. Aicinām atsaukties visus tos, kas par savu, savu kaimiņu, vecāku vai radu pieredzi ir gatavi pastāstīt vairāk: Signei Pucenai, tālr. 29817180, e-pasts pucena@gmail.com.
“Baltā nakts” ir Eiropas galvaspilsētu Briseles, Madrides, Parīzes, Rīgas un Romas kopīga projekta “Eiropas Baltās naktis” sastāvdaļa. Šis kopprojekts paredz, ka katras dalībpilsētas “Baltā nakts” programmā tiek iekļauts kādas citas partnerpilsētas aktuāli strādājoša mākslinieka mākslas darbs. Balto nakšu stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valleta (Malta), bet ārpus Eiropas robežām to turpina Toronto, Tokija, Monreāla, Čikāga un citas pilsētas. Rīgā šo tradīciju turpina jau piekto gadu. Pērn mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” pulcēja rekordlielu apmeklētāju skaitu - ap 45’000 Rīgas iedzīvotāju un viesu. Forumu “Baltā nakts” organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru (LMC), bet par projektiem un norisēm ir atbildīgas aktīvākās Latvijas kultūras organizācijas, iesaistot virkni Latvijas un starptautiskos māksliniekus.