Ja svīšanas process noris normāli, tas cilvēkam nerada diskomfortu un pietiek ar elementāru higiēnas prasību ievērošanu. Tomēr ir sastopama arī pastiprināta svīšana jeb hiperhidroze. Tā var rasties kā sekas dažādām saslimšanām, piemēram, infekcijas, endokrīnie traucējumi, neiroloģiskas slimības un tamlīdzīgi. Bet citkārt arī pilnībā veseliem cilvēkiem nākas saskarties ar hiperhidrozes nepatīkamajām izpausmēm.
Pastiprināta svīšana var attīstīties psiholoģiska uzbudinājuma, uztraukšanās, emocionāla sasprindzinājuma rezultātā, kā cēloņi var būt arī ārējās temperatūras paaugstināšanās, karstu un asu ēdienu lietošana, kā arī pastiprināta muskuļu darbība. Sastopamas arī iedzimtas hiperhidrozes.
Pastiprinātas svīšanas izpausmes mēdz būt gan difūzas, kad sviedri izdalās uz visas ķermeņa virsmas, gan lokāla, kad diskomfortu rada kādas konkrētas ķermeņa daļas. Hiperhidrozei var būt gan sezonāls, gan pastāvīgs raksturs. Jāatzīst, ka biežāk sastopamas tieši otrais, kādēļ arī cilvēki meklē pēc iespējas efektīvākus risinājumus cīņai ar šo problēmu.
Risinājumi hiperhidrozes novēršanai
Pastiprināta svīšana cilvēkam var traucēt normāli iekļauties sabiedrībā, komunicēt ar citiem cilvēkiem un pretējo dzimumu, kā arī tiekties pēc sasniegumiem profesionālajā dzīvē. Lai samazinātu svīšanu un reizē nepatīkamo aromātu, ko tā rada, tiek izmantoti dažādi antiperspiranti un dezodoranti, kuru sastāvā mēdz būt alumīnija sāļi, minerāli un ēteriskās eļļas. Tomēr pie izteiktas hiperhidrozes šie līdzekļi var būt maz efektīvi, neļaujot cilvēkam dzīvot bez diskomforta.