Šodienas redaktors:
Artūrs Guds
Iesūti ziņu!

Grumbām - nē! Kas labāks - masāža vai injekcijas? (3)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: www.flickr.com

Kura sieviete gan nealkst pēc gludas un pievilcīgas sejas ādas ne tikai jaunībā, bet arī pusmūžā! Šīs alkas notvērusi arī skaistuma industrija, radot skaistuma injekcijas, kas uz zināmu laiku izlīdzina grumbas un ādai piešķir jauneklīgu izskatu.

Kā rāda dažādas aptaujas un pētījumi, pasaulē šīs injekcijas pēdējos gados guvušas plašu popularitāti un, izrādās, arī Latvijā arvien vairāk sieviešu „uzsēdušās uz adatas". Patti.lv skaidro, kādos gadījumos būtu jāizvēlas injekcijas un cik daudz skaistas sejas ādas saglabāšanai var dot visparastākā sejas masāža. Par to konsultē plastikas ķirurgs Jānis Ģīlis un pasniedzēja, kosmētiķe-vizāžiste salonā „Lēdija" Ketija Dinsberga.

Injekcijas ātras, efekts teju tūlītējs

Nav nekas jauns, ka atbilstoši dabas likumiem gan laiks, gan dzīves stils sievietes sejā atstāj zināmas pēdas - grumbas, kas ar laiku tikai vairojas un kļūst dziļākas. „Pirmās grumbiņas, ko ievēro, ir vārnu kājiņas pie acīm, dusmu vai izbrīna rievas pierē, kam seko rievas, kas nāk no deguna uz mutes kaktiņu, sīkās grumbiņas virs virslūpas," stāsta plastikas ķirurgs Jānis Ģīlis. Sievietes, pēc viņa teiktā, ar šīm izmaiņām sastopas lielākoties 40-70 gadu vecumā.

Ja kādreiz sievietes gaidīja, kad būs pavisam slikti, un tad gāja pie ķirurga, lai veiktu „kapitālo remontu", tad mūsdienās viņas var rīkoties ātrāk un skaistuma injekcijas to nodrošina, saka J.Ģīlis. Izšķir divu veidu skaistuma injekcijas - šķidro implantu injekcijas un botulīna toksīnu injekcijas. Pirmās darbojas kā ādā izveidojušos padziļinājumu piepildītājas. Tomēr populārākas ir botulīna toksīnu injekcijas, kas ir piemērotākas dusmu un izbrīna grumbu likvidēšanai pierē, vārnu kājiņu mazināšanai pie acīm.

„Šīs injekcijas ļoti pozitīvā ziņā dod atkarību: ja cilvēks ir sevi ieraudzījis spogulī ar pilnīgi gludu pieri un viņam tas sagādā prieku un gribas to šādu saglabāt vienmēr, tad, jā, pacienti atgriežas."

Kā tas darbojas? Botulīna toksīns ir viela, kas uz zināmu laiku spēj padarīt nekustīgas atsevišķas muskuļu šķiedras, kā rezultātā, pat cenšoties savilkt, piemēram, dusmīgu pieri, to nav iespējams izdarīt, saka J.Ģīlis. Viņaprāt, daudzas sievietes izvēlas šo procedūru tādēļ, ka tā ir vienkārša un ātra. „Procedūra aizņem 10-15 minūtes, un cilvēks var doties savās ikdienas gaitās," saka J.Ģīlis, piebilstot, ka efekts kļūst redzams jau pēc dažām dienām un saglabājas 6-8 mēnešus. Pēc J.Ģīla teiktā, pozitīvais, ko sievietei dod injekcijas, - viņa atbrīvojas no esošajām grumbiņām un tas aizkavē arī jaunu rašanos.

Mīti par botulīna toksīnu

Tomēr skaistumkopšanas pasaulē valda konfliktējoši viedokļi par šīm injekcijām un valda ne mazums mītu:

* Botulīna toksīns ir bīstams un ar to var saindēties „Ar šo vielu var saindēties, ja to izēd veselu burku. Injekcijā šī viela ir dozēta un ļoti attīrīta. Turklāt ir zināms, ka tā iedarbosies tikai uz tām muskuļu šķiedrām, kurās to injicē. Iespēja, ka tā varētu ietekmēt arī apkārtējo muskuļu darbību, ir ļoti niecīga," saka J.Ģīlis ar piebildi - ja to dara pieredzējis speciālists.

* Botulīna toksīnu injekcijas rada atkarību „Šīs injekcijas ļoti pozitīvā ziņā dod atkarību: ja cilvēks ir sevi ieraudzījis spogulī ar pilnīgi gludu pieri un viņam tas sagādā prieku un gribas to šādu saglabāt vienmēr, tad, jā, pacienti atgriežas," atzīst J.Ģīlis. Tomēr cilvēks jebkurā brīdī var pārtraukt veikt injekcijas un nekas slikts nenotiks - muskulis atkal pieņemsies spēkā un sāks strādāt kā iepriekš.

* Ar katru nākamo reizi efekts samazinās „Tam nav pierādījumu," saka J.Ģīlis. Pēc viņa teiktā ir cilvēki, kuri ir veikuši 16 un vairāk injekciju, bet efekts ir stabils. Tai pašā laikā ir pacienti, kuriem jau pēc pirmajām injekcijām var redzēt, ka efekts būs neliels. Vidēji divi no 100 cilvēkiem ir tādi, uz kuriem šis preparāts vispār neiedarbojas.

* Seja kļūst kā akmens un zaudē visas grimases Pirms procedūras ar pacientu tiek pārrunāts, no kurām grumbiņām ir vēlme atbrīvoties un kāds rezultāts tiek gaidīts. „Svarīgi, lai injekciju veic speciālists ar pieredzi, kurš labi pārzina sejas anatomiju un zina, kuras muskuļu šķiedras kontrolē kādas grimases, lai zinātu, kur tieši veikt injekciju," saka J.Ģīlis.

K.Dinsberga piekrīt, ka no vienas botulīna injekcijas nevar saindēties, bet nav izpētīts, kādu ietekmi tas atstāj uz organismu pēc ilgstošas saņemšanas, tāpēc par nekaitīgāku uzskata biorevitalizāciju. Tā arī ir ādas struktūras atjaunošana ar injekciju metodi, tomēr injekcijas sastāvā ir naturālās hialuronskābes. „Tās ir dabīgas atšķirībā no botoksa toksīna," saka K.Dinsberga. Ja botoksa injekcijas maksā vidēji 150 latu, biorevitalizācijas injekcijas maksā 80-100 latu un tās efekts ilgst 1-1,5 gadus.

Masāža gan uzlabo izskatu, gan nomierina

Lai gan K.Dinsberga nav pret šīm injekcijām, viņa neatbalsta, ka uz tām iet pārāk jaunas sievietes: „Ja sieviete pēc 25 gadu vecuma, kad ādā sāk samazināties kolagēns, elastīns un vissvarīgākā viela - hialuronskābe, regulāri veic sejas masāžu, viņai par injekcijām vai plastisko operāciju būtu jādomā tikai pēc 40 gadu vecuma, ideālajā gadījumā - pat vēlāk," pārliecināta K.Dinsberga.

Citāts: "Skaistumkopšanā vispār, ja reiz kaut kas tiek pamēģināts, efekta saglabāšanas nolūkā tas ir jāturpina. Pretējā gadījumā nav jēgas sākt."

Ko dod masāža? „Masāžas rezultātā uzlabojas asins mikrocirkulācija, limfātiskā attece, norit pilnīgāka skābekļa piegāde, uzlabojas ādas krāsa, tonuss un tvirtums, samazinās sejas poras, tiek stimulēta sejas muskulatūra," uzskaita K.Dinsberga. Pēc viņas teiktā, masāža ne tikai uzlabo sejas izskatu, bet palīdz uzlabot omu, novērš saspringumu, tā ir patīkama, noņem stresu un atšķirībā no injekcijām ir nesāpīga procedūra. Lai gan, arī pareizi uzklājot sejas krēmu, notiek sejas masāža, K.Dinsberga uzskata, ka mājas apstākļos pilnvērtīgu sejas masāžu ir grūti veikt, jo nogurst rokas un trūkst relaksācijas.

Tomēr arī salonos pēdējā laikā īsta sejas masāža esot kļuvusi teju par ekskluzīvu pakalpojumu. „Daudzviet sievietēm tiek pamasēta seja 7-8 minūtes un tad izmantoti kādi skaistumkopšanas līdzekļi. Nē, īsta sejas masāža ilgst vismaz 25 minūtes, pirms tās veicot sejas attīrīšanu, pīlingu vai gommāžu, bet pēc tam liekot kontrasta kompreses, maskas," stāsta K.Dinsberga. Viņa masāžu iesaka veikt vismaz reizi mēnesī. Viņai esot arī klientes, kas masāžu veic reizi nedēļā. „Nu jā, arī pie masāžas sievietes pierod un tā var kļūt pa atkarību," atzīst K.Dinsberga, piebilstot, ka skaistumkopšanā vispār, ja reiz kaut kas tiek pamēģināts, efekta saglabāšanas nolūkā tas ir jāturpina. Pretējā gadījumā nav jēgas sākt.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu