Un viss jānoasfaltē, bruģis nav labs ielas augstpapēžu apaviem. Bet ko darīt, ja līs, pirms diviem gadiem jau uzprojektējis visādu shēmu arhitekts Ainārs Šlesers, kurš Krievijas un NVS jeb, kā pats to dēvēja, «Eiropas» galvaspilsētu mēru salidojuma dalībnieku ērtībām bija iecerējis uzbūvēt pāri Doma laukumam stikla kupolu.
Pilnīgai svētku sajūtai festivāla ietvaros varētu notikt bijušās PSRS jeb «kontinentālās» hokeja līgas čempionāta fināls ar konkursa dalībnieku dziedātu Krievijas jeb PSRS himnu sākumā un beigās un uzturēšanās atļauju vai, kas būtu vēl draudzīgāk, Latvijas pilsonības loteriju spēles starplaikos un izpārdošanu visu dziesmotā sarīkojuma laiku. Jo «nevar aprēķināt, cik lielu finansiālu vilkmi valstij nes šis festivāls», kā aizgrābti jūsmo Jūrmalas domnieks Māris Dzenītis.
Nemaz arī nevajag aprēķināt, vienkārši jāizdara, kā apņēmies Ušakovs, viss iespējamais, lai būtu vilkme kā padomju laikos, kad arī aprēķināt nevarēja, tomēr visi zināja, ka Krievija mūs ēdina un apģērbj. Vajag tikai tā dēvēto politisko gribu. Ušakovam un Rīgas domei tās netrūkst.
Ja turklāt šī dailes un naudas apoteoze tiktu ieplānota tā, lai sakrīt ar 9.maija svinībām, kļūtu vēl saprotamāk, kāpēc no Krutoja pasaules pilsētu top piecnieka viņa «favorīte», kā pats atzīstas, ir tieši Rīga. Nauda ļauj visur justies kā mājās, un Krievijas jaunbagātniekiem laikam it īpaši. Tomēr ir būtiska atšķirība starp «kā mājās» un vienkārši «mājās». Nauda tomēr nav pats svarīgākais dzīvē. It īpaši tiem, kuriem tās ir daudz.