Iesūti ziņu!

Kašķis

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Gan man, gan manam draugam bija kašķis, esam to veiksmīgi izārstējuši. Gribam zināt, vai kašķa ērcītes saglabājas arī kaķa spalvā un visā dzīvoklī? Ja tā ir, tad kā izdezinficēt dzīvokli, kā no tām atbrīvot dzīvnieku?

Kašķis ir lipīga ādas infekcija. To izraisa kašķa ērcīte. Tā dzīvo ādas virskārtā.

Ar kašķi inficējas no cilvēka gan tiešu kontaktu ceļā, gan ar priekšmetiem un gultasveļu, taču kontaktam jābūt ilgstošam. Tā nav dzīvnieku slimība, kaut gan arī kaķiem ausīs mēdz būt ērcīte, taču tā ir citādāka un nav bīstama cilvēkiem, tāpat kā kašķis no cilvēka nepāriet dzīvniekam, – mierina "Veselības centra 4" dermatologs Raimonds Karls. Tātad nav jābažījas, ka mājas mīlulis varētu auklēt cilvēkam bīstamo kašķa ērcīti.

Sīkais parazīts dažas dienas var dzīvot uz drēbēm, mēbelēm vai putekļos, tādēļ apģērbs noteikti jāizmazgā un jāizgludina, mīkstās mēbeles un bērnu mīkstās rotaļlietas jānoslauka ar mitru drāniņu un dzīvoklis rūpīgi jāiztīra ar putekļusūcēju. Protams, kašķis nebeidzas pats no sevis, tāpēc ir nepieciešams ārstēties.

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu