Šodienas redaktors:
Artūrs Guds
Iesūti ziņu!

Motivācijas vēstule domāta pievilināšanai

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Inga Kundziņa

Veiksmīgi uzrakstīta motivācijas vēstule – tā ir jūsu pirmā iespēja radīt patīkamu iespaidu un liecina par jūsu nopietnajiem nodomiem darba meklēšanā.

Jūsu CV atspoguļo dzīvē nozīmīgus datumus, darba vietas un izglītību, bet motivācijas vēstulei ir jāpiesaista darba devēja uzmanība, lai viņš saprastu, ka starp simts pretendentiem esat labākais kandidāts.

Personālatlases firmas «CV-Online» komunikāciju un mārketinga vadītājs Jānis Vanags teic, ka, rakstot motivācijas vēstuli, tajā obligāti ir jābūt norādītam, uz kādu amatu kandidē. Tāpat vēlams norādīt, kur ir iegūta informācija par brīvo vakanci. Vēstulē kodolīgi ir jānosauc vismaz trīs lietas, ko uzņēmums iegūs, pieņemot darbā tieši jūs. Tāpat jānorāda viena vai divas lietas, ko sagaidāt no uzņēmuma – bet ne materiālā ziņā. Te var rakstīt par izaugsmes iespējām, teorētisko zināšanu pierādīšanu praksē utt. J. Vanags norāda – ja sludinājumā nav teikts, ka motivācijas vēstulē jānorāda arī vēlamais atalgojums, tad tas nav jādara. Iespējams, uzņēmums plānojis maksāt vairāk, nekā prasāt, un tad būsiet zaudētājs. Vēstule nedrīkst būt gara – apmēram 200 vārdu.

Pēc CV un motivācijas vēstules nosūtīšanas vēlams sazināties ar uzņēmumu un noskaidrot, vai sūtījums saņemts. Tāpat J. Vanags iesaka, pirms rakstīt motivācijas vēstuli, vismaz kaut ko uzzināt par uzņēmumu – ar ko tas nodarbojas, kādi ir uzņēmuma konkurenti, pazīstamākie produkti vai pakalpojumi, kādi cilvēki tur strādā utt. Tomēr motivācijas vēstulei nav stingra standarta – jo interesantāk un vilinošāk par sevi uzrakstīsiet, jo lielāka iespēja, ka jūs uzaicinās uz sarunām.

Pats Jānis Vanags (26 gadi) uzskata, ka, iegūstot darbu «CV-Online», kur pats strādā vairāk nekā četrus gadus, liels atspaids bija viņa motivācijas vēstulei. Tāpat viņš bija iepriekš interesējies par uzņēmumu un zināja tā darba specifiku.

Padomi motivācijas vēstules rakstīšanā

Izmantojiet datoru.

Neizmantojiet teksta fontus, kurus ir grūti lasīt, tāpēc lietojiet Times New Roman vai Arial fontus, teksta lielums – 12 vai 14 punkti.

Pieteikuma vēstulei lietojiet uzrunu «Cien.» vai «God.»

Vēstuli beidziet ar frāzi «Ar cieņu».

Norādiet, kur uzzinājāt par vakanci, uz kuru pretendējat.

Pārliecinieties, ka teksts ir gramatiski pareizs.

Drukājiet uz balta A4 formāta papīra

Parakstieties ar melnu vai zilu pildspalvu.

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu