Izpētot zināmo robežakmeņu izvietojumu, uzreiz redzam, ka posmā gar mežmalu pie Ķemeru mājām tie bijuši izvietoti aptuveni 90–100 m cits no cita, bet starp mežā atrastajiem robežakmeņiem attālumi ir krietni lielāki. Vai mežā tolaik robežakmeņus lika attālāk? Vai arī citi ir likvidēti? Vai varbūt vēl jāatrod? Uz šiem jautājumiem pagaidām grūti atbildēt. Iespējams, jāatrod trūkstošie robežakmeņi – jāmeklē gan dabā (mežā), gan jāpēta senās kartes arhīvos (ja vien tādas vēl saglabājušās).
Citviet, piemēram, Limbažu apkārtnē, meklējumi pēc senajām muižu robežu kartēm dabā ir devuši rezultātus – atradušies vairāki 17. gadsimta robežakmeņi. Savukārt citviet, proti, Vidzemē, Sējas apkārtnē, 2002. gada jūnijā, meklējot dabā pa stigu, kas vienlaikus ir senā robežas līnija, man izdevās atrast diviem jau zināmajiem robežakmeņiem turpinājumu, un tagad tur zināmi seši robežakmeņi, kas iezīmē 1769. gadā noteiktu robežu.
Kad sasniedzām Auciema–Lenču lielceļu, viena no domām, kas radās pēc tukšā 400 m garā posma, bija, ka robeža ir novirzījusies un jāmeklē citos virzienos. Tomēr, skatoties mežā otrpus lielceļam, varēja samanīt ļoti aizaugušu stigas vietu. Pēdējais 400 m posms pirms lielceļa bija pat braucams – jo pa stigu bija arī meža ceļš. 50 m pēc lielceļa aizaugusī stiga pagriežas, un tieši tur izdodas atrast vēl vienu robežakmeni. Šis izrādās vislielākais (85 x 80 x 35 cm) un arī visskaistākais no visiem uz šīs robežas esošajiem, tagad zināmajiem robežakmeņiem. Citi astoņi zināmie robežakmeņi ir krietni mazāki. Šis devītais gan izskatās izkustināts – tas pilnībā atrodas virs zemes. Tāpat kā uz pārējiem astoņiem, arī šim virspusē ir kvalitatīvi iekalta robežzīme – liels krusts ar vienu garāku, otru īsāku nogriezni. Garākais nogrieznis, kas tiek likts robežas virzienā, iekalts interesanti – ar smailiem galiem. Visas šeit, pie Auciema, zināmo robežakmeņu robežzīmes ir samērā līdzīgas, mazliet atšķiras tikai izmēri. Nekādus citus iekalumus – burtus, gadskaitļus, akmeņu kārtas skaitļus – uz šīs robežas nav akmeņos kaluši. Citviet sastopami arī dažādi papildu iekalumi – visbiežāk gadskaitļi, nereti burti (kā saīsinājumi), reti – akmens kārtas skaitļi (tādi, piemēram, ir Sējas apkārtnes robežakmeņiem, kur atrastie ir numurēti no 21 līdz 26).