Aizeks Azimovs ar 1950. gada "Es, robots" (“I, Robot").
Protams, daudziem prātā nāk 2004. gada filma ar aktieri Vilu Smitu (Will Smith) galvenajā lomā, tomēr oriģinālais stāsts par robotiem, kas palīdz cilvēkiem, radies pirms 60 gadiem. Diemžēl 1998. gadā stāstu sērijas autora ideja joprojām netika realizēta.
Šodien vienīgie roboti, kas palīdz cilvēkiem, ir sastopami veco ļaužu pansionātos vai mājās, kur nepārtraukti jāuzmana kāds invalīds. Lai nu kā, mūsdienu roboti noteikti nav tādi, kādi tie aprakstīti grāmatās.
Harija Harisona (Harry Harrison) 1966. gadā sarakstītā grāmata "Pavirzieties! Pavirzieties!" (“Make Room! Make Room!”).
Stāstā, kas vēlāk tika ekranizēts filmā “Soylent Green”, ir teikts, ka 1999. gadā milzīgā cilvēku skaita dēļ uz Zemes notiks šausminošas lietas. Harisons ticēja, ka cilvēkiem, lai izdzīvotu, nāksies vienam otru apēst. Pagaidām tas vēl nav noticis.
Artūra Klarka (Arthur C Clarke) un Stenlija Kubrika (Stanley Kubrick) filma "2001: Kosmiskā odiseja" (“2001: A Space Odyssey”).
Šī filma nāca klajā ar vairākiem nākotnes pareģojumiem, no kuriem viens – video telefoni - pavisam noteikti ir piepildījies. Ceļošana un tūristu nogādāšana uz Saturnu vai Jupiteru gan joprojām nav realizēta. Mūsdienu astronauti, lai arī deviņus gadus pēc noteiktā termiņa, tomēr ir tikuši vien līdz Mēnesim.
Artūra Klarka 1982. gada stāsts "2010: Odiseja 2" (“2010: Odyssey 2”).
Arī šīs grāmatas sižetā autors ļauj cilvēkiem ceļot uz Jupiteru un tā pavadoņiem. 2010. gads ir pienācis, bet kā uz priekšu netiekam, tā netiekam.
Roberta Zemecka (Robert Zemeckis) filma “Atpakaļ nākotnē” ("Back to the Future" II and III).
2015. gadā, kā sola filma, mēs pārvietosimies ar lidojošiem skrituļdēļiem, kurus neietekmē gravitācija. Tāpat ģērbsimies milzīgās maisīgās drānās, kas pašas pielāgojas mūsu ķermeņa izmēriem. Viss vēl ir iespējams.