Šis terapijas veids radās 40. gados anglosakšu valstīs, apvienojoties mākslai, psiholoģijai un medicīnai. Mūsdienās mākslas terapijā ir ienācis postmodernisms ar jaunām pieejām - instalācijām, performancēm, lendārtu u.c. Viena no spilgtākajām šā virziena pārstāvēm ir māksliniece un mākslas terapeite no Itālijas Mona Liza Tīna, kura ar lekciju par mākslas terapiju 21.jūlijā plkst.16.00 uzstāsies laikmetīgās mākslas gadatirgū «Jūrmala Art Fair». Pēc lekcijas plkst. 17.00 norisināsies dokumentālās filmas «Mākslas darbs» demonstrācija. Pasākums, kas notiks viesnīcā «Light House Jurmala», būs bez maksas un atvērts visiem interesentiem.
Kur slēpjas mākslas terapijas panākumu atslēga?
Mākslas terapijas dalībnieki ar krāsām pauž savas bailes, aizvainojumu, skumjas vai problēmas. Tā var palīdzēt cilvēkam atklāt to, kas slēpjas prāta dziļākajos nostūros, ārpus paša izpratnes robežām,
kalpot kā jauns sevis un savu emociju izzināšanas veids, kā arī ceļš uz daudzu sen urdošu jautājumu atbildēm.
Zīmējot mums aktīvi darbojas smadzeņu labā puslode, tikmēr kreisā, kas atbild par informācijas analīzi, mazāk iesaistās satura kritizēšanā. Radošajā procesā ir svarīga spontāna emociju izpausme. Ir jākoncentrējas uz zīmēšanu, nedomājot par to, kāds būs rezultāts. Tā izdosies izvairīties no negatīvām sajūtām, domas, ka rezultāts nav sanācis tāds, kādu iedomājāties.