Briseles kāposti aug ilgi, taču katrs no augšanas posmiem izskatās ārkārtīgi interesanti. Turklāt Briseles kāposti labprāt aug aukstākā klimatā un ēnainākās vietās, tāpēc ir piemēroti mainīgiem laika apstākļiem.
Iestādot brokoļus, noteikti neaizmirsti iesēt arī ziedkāpostus. Arī šie dārzeņi izaugs ēnainā dārzā, netraucēti zaļos pat vēsā laikā, un tos var stādīt salīdzinoši vēlu.
Šie lapu dārzeņi ietilpst cepamo un vārāmo dārzeņu grupā, taču tos pavisam noteikti var izmantot arī salātiem un ēst svaigus. Šos universālos augus var stādīt ēnainākās dobēs ar priekšnoteikumu, ka tie ik dienu saņems vismaz 4 līdz 5 stundas saules gaismas.
Arī šie dārzeņi ir ievietojami cepamo zaļumu kategorijā, kas labprāt aug paēnā. Lai arī tām nekaitē tieši saules stari, taču tās nebūs apmierinātas ar svelmi.
Kressalātiem nav īpašu audzēšanas noteikumu - šos garšaugus var sēt pat tagad un vēl vēlāk. Kressalāti ir vieni no retajiem augiem, kam saules gaisma nav vitāli nepieciešama, un tie var augt pat ziemā uz palodzes. Šie garšaugi izaugs ļoti ātri un nesmādēs pat šķietami nepiemērotu augsni - tos var izaudzēt pat uz mitras papīra salvetes.
Tāpat kā citi cepamie zaļumi, kale salāti labprāt augs puķu kastēs un vēsākā augsnē, kas nozīmē, ka tie zaļos arī ēnā. Kale salātiem nekaitē dzestrums, tie spēj izturēt arī nelielas salnas.