Par modernās verdzības upuriem visbiežāk kļūst sievietes. Pētījumā aprēķināts, ka globālā līmenī 71% upuru ir sievietes, bet vīrieši - 29%.
15,4 miljoni modernās verdzības upuru ir stājušies piespiedu laulībās, kamēr 24,9 miljoni veic piespiedu darbu.
Arī Latvijā un Rietumvalstīs pastāv iespēja, ka patērētāji nezinot iegādājas modernās verdzības apstākļos ražotus produktus. Vislielākais risks ir tādās produktu grupās kā elektroierīces (datori un mobilie tālruņi), apģērbs, zivis, kakao un cukurniedres. Šāda situācija var rasties, ja uzņēmumi pietiekami rūpīgi nepārbauda savus piegādātājus.
"Globālā verdzība ir iestrādāta mūsu globālajā ekonomikā," secina Austrālijā bāzētā "Walk Free" fonda līdzdibinātāja Greisa Foresta.
Eiropā un Centrālāzijā ir apmēram 3,59 miljoni modernās verdzības upuru - 91% no tiem nodarbināti piespiedu darbā, bet 9% ir piespiedu laulībās. Tas ir reģions ar vismazāko piespiedu laulību īpatsvaru.
Vairāk nekā trešdaļa piespiedu darba veicēju tiek turēti "parāda važās" - paverdzinātāji liek atstrādāt kādu juridiski nesaistošu "parādu", kura apmērs tikai turpina augt. Visbiežāk šādā veidā tiek paverdzināti vīrieši.
Eiropā un Centrālāzijā atrodas 14% no visiem seksuāli ekspluatētajiem cilvēkiem pasaulē.