Šodienas redaktors:
Jānis Tereško
Iesūti ziņu!

Atceļ OIK atļaujas vēl diviem uzņēmumiem - "Barkavas enerģijai" un "Jumis Geo"

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: SIPA/Scanpix

Ekonomikas ministrija (EM) pieņēmusi lēmumu par atļauju atcelšanu vēl divām atjaunojamo energoresursu (AER) koģenerācijas elektrostacijām pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros - SIA "Barkavas enerģija" un SIA "Jumis Geo".

Atļaujas pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros "Barkavas enerģija" un "Jumis Geo" atceltas, jo konstatēts, ka elektroenerģijas ražošana koģenerācijā noteiktajā termiņā atbilstoši normatīvo aktu prasībām nav uzsākta.

"Ja elektroenerģijas ražotājs nepārdod elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, tam ir tiesības darboties brīvā tirgus apstākļos un vienoties ar jebkuru elektroenerģijas tirgotāju par elektroenerģijas pārdošanu par vienošanās cenu. Tāpat ražotājs koģenerācijas stacijā var turpināt ražot un pārdot arī siltumenerģiju, par cenu vienojoties ar siltumenerģijas pircēju un lietotāju," skaidroja EM.

Kā liecina SIA "Firmas.lv" informācija, SIA "Barkavas enerģija" reģistrēta 2012.gadā. Tās pamatkapitāls ir 2840 eiro. 30% uzņēmuma daļu pieder AS "Barkava Holding", pa 24,47% - Edgaram Kamišovam un Vilnim Buholcam, bet 21,06% - SIA "Projektgrupa". 2017.gadu uzņēmums noslēdza ar 171 eiro apgrozījumu un 8841 eiro zaudējumiem.

SIA "Jumis Geo" reģistrēta 2010.gadā. Tās pamatkapitāls ir 4058 eiro. 55,99% uzņēmuma daļu pieder SIA "Mocken", 30,01% Lielbritānijā reģistrētai kompānijai "Enertecgreen limited", bet 14% Edgaram Romanovskim. 2017.gadu "Jumis Geo" noslēdza ar 292 689 eiro apgrozījumu un 84 361 eiro peļņu.

Līdz šim ministrija atcēlusi atļaujas 23 elektrostacijām, kas ļāvis novērst iespējamo OIK kopējo izmaksu pieaugumu turpmākajos desmit gados par aptuveni 368 miljoniem eiro.

2017.gada decembrī atļaujas tika atceltas trim elektrostacijām - SIA "Elektro Rīdzene" Cēsu novadā, SIA "Energo Fortis" Līvānu novadā un SIA "E Strenči" Strenču novadā. Savukārt šogad atļaujas atceltas elektrostacijām SIA "Madonas Eko" Madonas novadā, SIA "Eiro-Āzijas investīciju aģentūra" Alūksnes novadā, SIA "Evokem" Līvānu novadā, SIA "M Parks" Amatas novadā, SIA "Eco Latvis" Tukuma novadā, SIA "Baltekogen" trīs elektrostacijām Raunas novadā, Kārsavas novadā un Ludzas novadā, SIA "Tektus" Amatas novadā, SIA "Digne" Vecumnieku novadā, SIA "Atauga-G" Olaines novadā, SIA "Krustpils AER" Krustpils novadā, SIA "Pellets Energy" Talsu novadā, SIA "E Seda" stacijai Strenču novadā, SIA "Rīgas enerģija" Rīgā, SIA "AM Energy solution" Vecumnieku novadā, SIA "Briedis būve" Saldus novadā un SIA "Barkavas enerģija" vienai elektrostacijai Madonas novadā.

Iepriekšējo gadu laikā līdz 2017.gada beigām EM īstenoto atļaujas saņēmušo komersantu uzraudzības pasākumu ietvaros 70 komersantiem anulējusi atļaujas pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, lielākoties par ražošanas neuzsākšanu noteiktajā laikā, kā arī par gada pārskatu neiesniegšanu.

Tāpat EM 2018.gadā 40 komersantiem izteikusi brīdinājumus par gada pārskatu neiesniegšanu, bet 62 komersantiem izteikusi brīdinājumus par nodokļu parādiem.

Tēmas

Svarīgākais
Uz augšu