Par šā apgalvojuma patiesumu liecina kuplais dalībnieku skaits biznesa seminārā par uzņēmējdarbības iespējām Tuvajos Austrumos, kuru šogad rīkoja Ārlietu ministrija. Pamatojoties uz izplatīto preses relīzi, seminārā piedalījās vairāk nekā 60 uzņēmēju. Kopš 2017. gada oktobra ir atvērts arī tiešais aviokompānijas airBaltic reiss no Rīgas uz Abū Dabī, kurš atvieglina savstarpējo sakaru veidošanu.
Ņemot vērā, ka biznesam Līča reģionā ir tikpat liels politisks jumts kā biznesam Krievijā, šajos panākumos liels ir jau minētās Ārlietu ministrijas nopelns. Nav bijusi veltīga vēstniecības atvēršana AAE 2014. gadā un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības atvēršana.
Abu minēto institūciju sniegtais atbalsts ir ļāvis Latvijas un AAE uzņēmējiem veiksmīgāk nodibināt savstarpējus kontaktus, jo asociēšanās ar valsts pārvaldi emirātos norāda uz partnera uzticamību.
Savukārt šāds uzticamības signāls ir ļoti svarīgs arābu biznesa vidē, kurā sakari tiek nodibināti, sākotnēji iepazīstot cilvēku personiskā līmenī. Biznesa jautājumi tiek apspriesti vēlāk. Valsts klātbūtne ir vajadzīga, arī lai parādītu AAE karaliskajām ģimenēm, ka Latvijas uzņēmēji nav ieradušies nodarīt kaitējumu AAE. Ņemot vērā valdnieku dinastiju pastāvīgo klātbūtni AAE ekonomikā, tie var nepieciešamības gadījumā izvēlēties kaitēt biznesa interesēm.
Apliecinājums Latvijas un AAE veiksmīgajam politiskajam dialogam ir arī AAE vēstniecības Rīgā atvēršana 2017. gadā, kura ir kļuvusi par vienīgo arābu valstu vēstniecību visā Baltijā.
Ne tikai AAE ir mūsu logs uz Līča reģionu, bet esam arī AAE logs uz Baltiju.