2015.gadā Vilsons iesūdzēja ASV valdību tiesā.
Šā gada jūnija beigās tiesvedība starp Vilsonu un valdību noslēdzās ar izlīgumu, kas ļauj Vilsonam un “Defense Distributed” publicēt jebkādus ar 3D printeriem izgatavojamus šaujamieroču plānus, failus un zīmējumus. Tāpat vienošanās paredz, ka uz šiem plāniem vairs neattiecas aizsardzības materiālu eksporta ierobežojumi.
Ar 3D printeriem izgatavojami šaujamieroči kā jau nodēvēti par spoku ieročiem, jo tiem nav sērijas numuru, kā rezultātā šie ieroči ir neizsekojami.
“Defense Distributed” tīmekļa vietnē būs pieejami gan “The Liberator”, gan citu ieroču un to detaļu izgatavošanai nepieciešamie digitālie plāni.
Vietnes lietotāji arī paši varēs augšuplādēt savus plānus ieroču, to detaļu un aksesuāru izgatavošanai.
Vilsons gan uzsver, ka digitālie plāni uzskatāmi par labu resursu ieroču izgatavotājiem, tomēr šādu priekšmetu izgatavošanai nepieciešamie 3D printeri joprojām ir ļoti dārgi.
Ieroču aktīvisti uzsver, ka iespēja izgatavot valdības neuzraudzītus un neizsekojamus šaujamieročus, padarīs ieroču aizliegšanu gandrīz neiespējamu.
Savukārt aktīvisti, kas iestājas par šaujamieroču aprites ierobežošanu norāda, ka izprintējamu ieroču eksistence ļaus ieročiem vieglāk piekļūt teroristiem un cilvēkiem, kas ir atzīti pārāk bīstamiem, lai ieročus iegūtu legālā ceļā.
Tas, ka to izgatavošanai nepieciešami dārgi 3D printeri, nav pārāk liels šķērslis, jo tos izmantos arī labi finansētas teroristu organizācijas un noziedzīgie grupējumi.