Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa

Ētikas komisija Spolīti par rīcību Saeimas debatēs soda ar rakstveida brīdinājumu

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Lūka / LETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien vienojās izteikt deputātam Veiko Spolītim rakstveida brīdinājumu ar publikāciju izdevumā «Latvijas Vēstnesis» par ētikas pārkāpumu parlamenta debatēs.

Komisijas deputāti uzskatīja, ka Spolītis pārkāpis deputātu ētikas kodeksu un vienojās izteikt viņam brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas lēmumu «Latvijas Vēstnesī». Komisijas lēmums bija vienbalsīgs.

Ar iesniegumu komisijā bija vērsies nacionālā apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars. Pēc politiķa domām, Spolītis parlamenta debašu laikā demonstrēja «aizskarošu un ar Saeimas cieņu nesavietojamu uzvedību». Deputāts skaidroja, ka deputāta Kārļa Krēsliņa (VL-TB/LNNK) uzstāšanās laikā Spolītis «izsmēja runātāju un veltīja viņam nepieklājīgu, aizvainojošu žestu - pieliekot pie pieres divus pirkstus».

«Šāds žests, tautā apzīmēts ar vārdiem «šaurā pierīte», tradicionāli tiek lietots nolūkā neverbāli kādu nodēvēt par muļķi. Žests tika adresēts plaša plenārsēdē klātesošo ministru un deputātu lokam. To skaidri redzēju ne tikai es, bet vairāki mani kolēģi, kas sēdēja dažādās zāles vietās,» uzsvēra deputāts.

Deputāts piebilda, ka, piemēram, deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) bija pievērsis tam uzmanību tālākajās debatēs. Spolītis tālākajās debatēs nenoliedza savu rīcību, bet, «spriežot pēc reakcijas, drīzāk bija gandarīts ar savu uzvedību».

Dzintars klāstīja, ka Krēsliņš kā Nacionālo bruņoto spēku virsnieks, militārais zinātnieks un ģenerālis, debatējot par nākamā gada valsts budžetu, pievērsa uzmanību aizsardzības tēmai. «Katram deputātam ir tiesības uz savu viedokli un katram ir tiesības arī nepiekrist. Bet atšķirīgs viedoklis vai personīgas antipātijas nevar kalpot par pamatu, lai publiski apsaukātu un izņirgātu savu kolēģi, īpaši cienījamāka gadagājuma cilvēku, kura darbs bija veltīts Latvijas armijas un valsts labā,» uzsvērts iesniegumā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu