"Varbūt pietrūka skaidras un racionāli izklāstītas vīzijas, kura varētu rosināt potenciālos vecākus domāt par pirmā, otrā vai trešā bērniņa nākšanu pasaulē," minēja politiķis.
Aiz šīs vīzijas ir jābūt lēmumiem, kas saprotami izskaidro, kāda būs mazuļa veselības aprūpe, pirmsskolas izglītības iestāžu pieejamība un daudz kas cits, uzsvēra premjers. Ne mazāk svarīga esot valdības realizētā pirmā mājokļa politika jaunajām ģimenēm un sociālās garantijas vecākiem mazuļa aprūpes laikā.
Demogrāfija un ģimenes politika arī turpmāk būs valdības prioritāte, solīja Kučinskis.
Viņš norādīja, ka pēdējos 100 gados Latvija trīs reizes ir piedzīvojusi dramatisku iedzīvotāju skaita samazināšanos. Pirmās divas reizes sakrīt ar Pirmo un Otro pasaules karu, trešā - ar PSRS sabrukumu un tam sekojošām radikālām ekonomiskām pārmaiņām Latvijā, kas rosināja daudzus tūkstošus Latvijas iedzīvotājus doties meklēt labāku dzīvi svešumā.
Ja pirmās divas krīzes bija traģiskas, jo Latvija neatgriezeniski zaudēja vairākus simtus tūkstošus savu iedzīvotāju, kuri gāja bojā karā vai pameta Latviju praktiski bez iespējām tajā atgriezties, tad trešā krīze, kuras recesijas fāzi Latvija piedzīvo arī pašreiz, neatņem cerību, ka vismaz daļa aizbraukušo atgriezīsies dzimtenē, pauda valdības vadītājs, piebilstot, ka reemigrācijas veicināšana ir svarīgs demogrāfijas politikas virziens tuvākajiem pieciem gadiem, kurš sasaucas ar valdības realizētajām reformām, kuru mērķis ir Latvijas iedzīvotāju labklājības līmeņa paaugstināšana.