Krievija
8. augustā ASV valsts departaments paziņoja, ka Krievijai tiks piemērotas jaunas sankcijas par Lielbritānijā veikto uzbrukumu ar nervus paralizējošo vielu «Novičok» bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai. ASV šo lēmumu pamatojusi ar starptautisko tiesību normu pārkāpumu, kuras regulē ķīmisko un bioloģisko ieroču izmantošanu. Par šo sankciju raksturu pagaidām konkrētas informācijas nav, taču paredzams, ka tās varētu stāties spēkā jau 22. augustā.
Martā notikusī Skripaļu saindēšana jau ilgstoši ir bijis sāpīgs punkts Krievijas-Rietumu attiecībās. Vēl marta beigās Rietumvalstis protestēja pret Maskavas visatļautību un izraidīja aptuveni simts Krievijas diplomātus (tai skaitā viens tika izraidīts no Latvijas). Par spīti Donalda Trampa administrācijas mēģinājumiem veidot dialogu ar Krieviju, lēmums pieņemt papildu sankcijas liecina par Trampam uzliktajiem ierobežojumiem. Šie ierobežojumi saistās ar republikāņu atbalstītāju kritiku, kuri redz vēl nesen notiekošo Trampa-Putina samitu kā nodevību. Lai pārliecinātu apkārtējos par savu uzticību, Tramps ir spiests tuvākajos mēnešos uzturēt agresīvāku nostāju pret Krieviju. Var arī uzskatīt, ka politiķis bija pārrēķinājies, jo samits savā ziņā bija mēģinājums parādīt amerikāņiem, ka Tramps ir pretstats Obamam. Atliek tikai vērot Putina reakciju uz notiekošo, kurš vēl nesen paziņoja par gatavību ierasties vizītē Vašingtonā.
Postpadomju telpa
7. augustā apritēja desmit gadi kopš Krievijas-Gruzijas konflikta sākuma, kura ietvaros Krievija 5 dienu laikā pilnībā sagrāva Gruzijas armiju un okupēja daļas no valsts teritorijas. Pēc aptuvenajiem aprēķiniem, Gruzijas puse zaudēja 372 pilsoņus - 168 karavīrus, 188 civiliedzīvotājus un 16 policistus, bet aptuveni 1700 civiliedzīvotāji tika ievainoti. Krievijas puse zaudēja 64 karavīrus un 283 militāristi tika ievainoti. Liels ievainoto skaits bija arī tās sabiedrotajiem osetīniem - 162 civiliedzīvotāji. Vislielākās problēmas Gruzijas-Krievijas karš radīja saistībā ar valsts iekšpusē pārvietotajām personām. Pamatojoties uz Pasaules bankas datiem, to skaits sasniedza 127.000. Daudzi gruzīni, kuri iepriekš dzīvoja Dienvidosetijā un Abhāzijā, etnisku draudu dēļ bija spiesti bēgt uz Gruzijas dienvidiem.