“Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta: “Plāns tika veidots arī uz komersantu interesi, un arī tā brīža plāniem vai prognozēm, cik ir iedzīvotāju. Mēs teiktu tā, ka atpaliekam par diviem gadiem, tā inerce. Mēs domājām, ka būs ātrāk sākums, taču operatoriem ir vajadzīgs ilgāks laiks.”
LVRTC kartē redzamas izbūvētās optisko kabeļu līnijas, teju divtūkstoš kilometru, pieslēguma vietas, kas pavisam ir 177, bet tikai piecdesmit piecas no tām operatori izmanto interneta vai citu pakalpojumu sniegšanai. Daudz pieslēgumu ir Talsu, Cēsu vai Madonas apkaimē. Gulbenes novadā darbojas viens punkts Lejasciemā, kur strādā “Lattelecom”. Taču kaimiņos, Alūksnes novadā vispār neviens no vairāk nekā desmit pieslēguma punktiem netiek lietots. Ar valsts izbūvēto optisko kabeli ir par maz, lai sanāktu bizness.
Gusts Muzikants, “Lattelecom” komercdirektors: “Papildus uzņēmumam ir jāuzstāda iekārtas, kas nodrošina datu pārraidi, jāveic projekta izstrāde un saskaņošana, jāsaņem būvatļauja un gala rezultātā jāizbūvē kabeļi līdz katra klienta mājai.
Tas prasa ievērojamas investīcijas vairāku desmitu un pat simtu tūkstošu apmērā. Izvērtējot visus šos faktorus kontekstā ar vietas apdzīvotību un mājokļu blīvumu, tiek plānota “Lattelecom” interneta tīkla izvēršana vai esošā tīkla modernizācija.”
Valsts ierīkoto tīklu “Lattelecom” izmanto, sniedzot pakalpojumus gandrīz 30 vietās. Mobilo sakaru operators LMT norāda, ka viņi izmanto to, kas ir komerciāli pamatoti. Uzņēmums Tele2 atklāj, ka lieto vairākus desmitus optiskā tīkla punktu.