Plānots, ka pirmos helikopterus UH-60M “Black Hawk” Nacionālie bruņotie spēki varētu saņemt 2021. gadā un kopējā līguma summa būs aptuveni 175 miljoni eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.
ASV valdības atbalsts ilgtermiņā būs ļoti nozīmīgs platformas apgūšanā, ekipējuma uzturēšanā un izmantošanā. Būtiski, ka ASV bruņoto spēku “Black Hawk” helikopteru vienības rotācijas kārtībā jau kopš 2015. gada ir izvietotas Lielvārdē, kas jau šobrīd veido veiksmīgu pamatu tālākai sadarbībai šo platformu ekspluatācijā.
Tāpat iecerēts turpināt ciešo sadarbību gan ar ASV bruņotajiem spēkiem, gan Mičiganas Nacionālo gvardi helikopteru pilotu un tehniķu apmācības un kopīgu taktisko mācību organizēšanā tālākas uzturēšanas nodrošināšanai. Šo iemeslu dēļ starpvaldības līguma slēgšana par helikopteru UH-60M “Black Hawk” iegādi vislabāk nodrošinātu Nacionālo bruņoto spēku prasību izpildi.
Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, kurš no 11. līdz 17. augustam atradās darba vizītē ASV, apmeklēja Grenledžas (Grand Ledge) armijas aviācijas bāzi Mičiganā, lai ar ASV kolēģiem pārrunātu helikopteru UH-60M “Black Hawk” spējas, uzturēšanas prasības, pilotu apmācību iespējas un loģistikas atbalstu.
UH-60M modelis, kas ir trešais lidaparāta atjauninājums, ASV bruņotajos spēkos ieviests pirms 11 gadiem, un šobrīd ASV bruņotie spēki pakāpeniski pilnībā pāriet uz šī modeļa izmantošanu. UH-60M modelim, salīdzinot ar iepriekšējo helikoptera modifikāciju UH-60L, ir jaudīgāks dzinējs, uzlabotas sēdvietas un pilnveidotas helikoptera izdzīvošanas spējas, veikta pilnīga kabīnes digitalizācija, kā arī atvieglota lidojuma plānošana un izpilde. Tāpat UH-60M modelim ir jaunas, no kompozītmateriāla veidotas rotora lāpstiņas, kā arī integrēta vadības sistēma, kas ļauj sekot līdzi helikoptera stāvoklim.
Šogad aprit 25 gadi kopš Latvijas un Mičiganas Nacionālā gvarde iesaistījās partnerattiecību programmā. Mičiganas Nacionālā gvarde ir sniegusi būtiskus ieguldījumus Gaisa spēku aviācijas bāzes attīstībā, palīdzot attīstīt un testēt lidlauka spējas gaisa kuģu uzņemšanā, kā arī apmācot speciālistus. Savukārt nozīmīgākā Latvijas un ASV sadarbība militāri-tehniskās palīdzības un apgādes jomā notiek Ārvalstu militārā finansējuma programmas (FMF) ietvaros, kurā 2018. gadā dažādiem projektiem paredzēti vairāk nekā 56 miljoni ASV dolāru.