Nav skaidrs, vai Butinas aktīvā sabiedriskā dzīve bija taktika vai kļūme. Daži uzskata, ka Butina izmantojusi stratēģiju, ko jau iepriekš izmantojuši Krievijas spiegi, proti, mēģināt pietuvoties valdības augstākajiem ešeloniem caur pietuvinātām politiskajām grupām.
"[Tramps] un viņa administrācija ir mērķis; grupas, kas saistītas ar administrāciju vai cenšas to ietekmēt, ir līdzeklis", lai iegūtu pieeju valdībai un informāciju, uzskata pensionētais Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) īpašais aģents Eds Šovs.
Butijas gadījumā ASV lielākais ieroču lobijs NRA, kas bauda Trampa atbalstu. bija laba izvēle. NRA pirms 2016.gada vēlēšanām iztērēja 31 miljonu dolāru reklāmām, kas atbalstīja Trampu un viņa pozīciju, norāda "USA Today".
Ar Butinas apsūdzību saistītajos tiesas dokumentos ir atsauce uz 2015.gadā nosūtītu e-pastu, kurā Butina prognozē, ka "republikāņi, visticamāk, pēc 2016.gada vēlēšanām iegūs kontroli pār ASV valdību". Viņa norāda, ka NRA ir laba konservatīvo ietekmes platforma.
Bijušie izlūkošanas aģenti saredz līdzību starp Butinas lietu un desmit Krievijas aģentu, tai skaitā Annas Čepmenas, aizturēšanu 2010.gadā. Pirms astoņiem gadiem aizturētie spiegi izmantoja viltus vārdus un bija izdomājuši detalizētus stāstus par savu pagātni.
Operācijas "Spoku stāsti" mērķis bija "meklēt un nodibināt kontaktus politisko lēmēju aprindās" un sūtīt Maskavai atskaites par uzzināto. Izmantotās taktikas bija kā no Holivudas spiegu filmām - viltus identitātes, skaidras naudas nodošana vilciena stacijās un šifrētu ziņu sūtīšana. Toreiz spiegu mērķis bija iepriekšējā ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija.
"Krievi koncentrējās uz demokrātiem, jo viņi bija pie varas," norāda FIB bijušais aģents Ēriks O'Nīls, kurš no 1996. līdz 2001.gadam izsekoja vairākus Krievijas spiegus Vašingtonā, cenšoties atklāt to informācijas avotus. "Viņi gribēja saprast pie varas esošās politiskās partijas lēmumus un cerēja tos ietekmēt."