Tas nozīmē, ka vecākiem ir jābūt iespējai kontrolēt, ko bērns var lejupielādēt un instalēt ierīcē. Šis ir viens no nopietnākajiem iemesliem, kura dēļ, iespējams, sākumskolēnam viedierīce nebūs piemērotākais risinājums.
Galu galā pirmklasnieks vai otrklasnieks saziņai ar vecākiem un draugiem var izmantot stilīgu podziņtelefonu, piemēram, kādu no atjaunotajiem “Nokia” modeļiem vai arī īpaši bērniem paredzētos drošības pulksteņus, piemēram, “MyKi Touch”.
Podziņtelefonu lielākā priekšrocība ir to lietošanas vienkāršība, izturīgums, kā arī salīdzinoši zemā cena. Tiesa, ir vērts pārbaudīt, vai noskatītais modelis atbalsta GPS funkciju (to atbalsta visi viedtālruņi). Tā lieti noderēs, lai atrastu ierīci, ja tā tiks nozaudēta. Tāpat, ja bērns apmaldīsies, tā palīdzēs viņu atrast vai arī viņš pats ar navigācijas palīdzību var sameklēt ceļu mājup.
Savukārt bērnu drošības pulksteņi ne vien nodrošina iespēju sazvanīties, sūtīt teksta paziņojumus, bet arī ļauj vecākiem uzraudzīt bērnus attālināti ar mobilās aplikācijas palīdzību, kurā, pateicoties pulksteņos iebūvētajai GPS funkcijai, var redzēt atvases atrašanās vietu kartē reāllaikā.
Ja ir pieņemts lēmums pirkt viedtālruni, ir vērts atcerēties, ka mobilo sakaru operatori piedāvā jauniegūto ierīci apdrošināt.
Tāpat vecākiem būtu jāparūpējas par papildaksesuāriem – ekrāna aizsarplēvi vai aizsargstiklu un vāciņiem, kas pasargās viedtālruni no skrāpējumiem un mazinās nejaušu kritienu sekas. Veikalos pieejami arī ūdensizturīgi telefonu maciņi, kas lieti noderēs, bērnam dodoties ekskursijā. Ideālā gadījumā būtu vēlams, lai ierīce būtu ūdensizturīga, tādi ir vairāki “Huawei” un “Samsung” modeļi.
Pēc garā vasaras brīvlaika būtu ieteicams bērnam atgādināt arī telefona lietošanas noteikumus skolā. Piemēram, to, ka stundu laikā spēlēt spēlītes vai čatot ar draugiem nedrīkst.