Runājot par būvēm, obligāti jāpiemin strūklaka, kas iepretī lielā restorāna kolonādei pirmoreiz tika uzstādīta 1869. gadā. Strūklaka bronzēta cinka lējumā izgatavota Berlīnē. Kirova parka ēras vidusposmā, 1972. gadā, tā tika nojaukta, jo bija neglābjami sabojāta. Šodien dārzā redzamā strūklaka ir tēlnieces M. Lukažas izgatavotā kopija bronzas lējumā, ko uzstādīja 1978. gadā. Tagadējā dārza estrāde celta 1950. gadā (arhitekts I. Stahovskis), un ir vienīgā visā Rīgā, kas saglabājusies līdz mūsdienām.
Leģenda par briljantiem un ne tikai!
Leģendas nosaukums ir Vērmanes dārza dārgumi. Kāda bagāta Odesas komersanta Rostovceva sievas briljanti, izrādās, nav vienīgās vērtības, kas slēpjas Vērmanes dārza plašumos. 1836. gada ziemā Rīgas zeltlietu tirgotāji pamanīja, ka tiem regulāri kāds pārdod īpaši vērtīgas zelta monētas. Sanākot kopā, zeltkaļi atklājuši, ka tos piegādā kāds jauneklis, turklāt viņš nekad neiet pie viena un tā paša meistara.
Kādu mēnesi vēlāk puisis tika nodots policijas ziņā. Un, lūk, ko policija noskaidroja! Dārgumu krātuvi jauneklis atradis Vērmanes dārzā būvdarbu laikā, kad tika likti pamati mākslīgo minerālūdeņu baseinam. Vēlāk dārgumu krātuve tika nogādāta pilsētas valdē, kur to novērtēja. Tika nolemts kādu procentu piešķirt arī dārgumu atradējam, bet pēc dažām dienām jaunietis savā dzīvoklī tika atrasts miris. Viņš bija pakāries, jo baidījās no soda, kas tam varētu draudēt par dārgumu slēpšanu.
Otrs atradums sekoja 1860.–1870. gados, kad strādnieki zem nozāģēta koka celma atrada smalku koka lādi. Lādē bija sairuši drānas gabaliņi, ar pērlēm izšūta kakla siksna un suņa pīšļi. Pastāv pieņēmums, ka šie pīšļi piederējuši A. Ģ.Vērmanes četrkājainajam draugam. Savukārt jau minētie Rostovcevas kundzes dārgumi oficiāli joprojām nav atrasti. Iespējams, tie atrodas Vērmanes dārzā, bet iespējams arī, ka kāds tos tomēr ir atradis un to noklusējis.