Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa

BTB izveido aktīvu pārvaldes uzņēmumu un pensiju fondu (1)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

"Baltijas Tranzītu banka" (BTB) sākusi paplašināt darbību - šonedēļ Komercreģistrā iegrāmatots aktīvu pārvaldes uzņēmums "BTB Asset Management" un "BTB atklātais peniju fonds".

"Lursoft" datubāzē gan nav uzrādīti abu jaundibināto kompāniju īpašnieki, taču to nosaukums, adrese un amatpersonas liecina par kompāniju saistību ar BTB. Arī BTB Nekustamo īpašumu un investīciju pārvaldes vadītājs un "BTB Asset Management" padomes loceklis Jānis Neimanis aģentūrai apstiprināja, ka BTB ir abu uzņēmumu 100% īpašniece. Viņš sacīja, ka 19.novembrī plānots reģistrēt vēl vienu BTB uzņēmumu - "BTB nekustamie īpašumi". "BTB Asset Management" Komercreģistrā iegrāmatota 6.novembrī, un tās pamatkapitāls ir 110 tūkstoši latu. Starp uzņēmuma darbības veidiem minēta finanšu starpniecība, pensiju finansēšana, brokeru operācijas ar vērtspapīriem un fondu pārvaldīšana, apdrošināšanu un pensiju finansēšanu papildinoša darbība. Pēc "Lursoft" datiem, "BTB Asset Management" valdes priekšsēdētājs ir BTB viceprezidents Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Andrejs Ņilovs. Savukārt "BTB atklātais pensiju fonds" Komercreģistrā iegrāmatots 3.novembrī. Šī uzņēmuma pamatkapitāls ir 25 tūkstoši latu, darbības veids - pensiju finansēšana. "BTB atklātā peniju fonda" valdes priekšsēdētājs ir BTB Finanšu darījumu uzskaites un kontroles pārvaldes vadītājs Jānis Bušs, un tā valdē un padomē strādā arī citas augstas BTB amatpersonas - dažādu bankas struktūrvienību vadītāji. Lai uzņēmumi varētu sākt darbību, tiem būs jāsaņem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas atļauja. Šogad septembrī BTB paziņoja, ka tās akcionāru padomes apstiprinātais bankas attīstības stratēģijas plāns paredz izveidot vai iegādāties vairākus meitas uzņēmumus - trasta kompāniju aktīvu pārvaldīšanai, pensiju fondu, līzinga kompāniju, kompāniju nekustamo īpašumu tirgus objektu novērtēšanai, kas sniedz arī investīciju pakalpojumus, un apdrošināšanas brokeru kompāniju. Pēc "Lursoft" informācijas, BTB apmaksātais pamatkapitāls ir 8,601 miljons latu, un bankas akcionāri, kas kontrolē 10% un vairāk procentu bankas pamatkapitāla, ir jau pieminētā Šveices kompānija "Korowo Invest AG", kurai pieder 22,6%, un Kaimanu salu uzņēmumi "United Gulf Investments, Ltd" ar 22,5% un "Development Capital Corporation (Latvia)" ar 20,1%. Par BTB lielāko īpašnieku plāno kļūt Krievijas miljonārs Oļegs Boiko. FKTK oktobra vidū paziņoja, ka neiebilst pret Boiko būtisku līdzdalību netiešā ceļā "Baltijas Tranzītu bankas" kapitālā - Boiko ir lielākais īpašnieks Latvijā reģistrētajai SIA "Finstar Baltic Investments", kas savukārt plāno iegādāties vairāk nekā 50% BTB akciju. Pēc FKTK rīcībā esošās informācijas, Boiko īpašumā patlaban ir 2,3% BTB akciju, bet viņa kontrolētā "Finstar Baltic Investments" bijušajam īpašniekam "Finstar Financial Group LLC " - 6,1% bankas akciju. Pēc Latvijas Komercbanku asociācijas datiem, septembra beigās BTB bija 11.lielākā Latvijas banka pēc aktīvu apjoma no 23.bankām.

Svarīgākais
Uz augšu