Iesūti ziņu!

Mobilie telefoni kļuvuši par būtisku ikdienas sastāvdaļu. (2)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Saites, kas mūs vieno ar ģimeni un draugiem, kļūst aizvien ciešākas un tiek pārbaudītas ar mobilā telefona starpniecību, ziņo britu raidsabiedrība BBC. Pētnieki atklājuši, ka mobilie telefoni iegūst būtiski svarīgu nozīmi mūsu privātās un emocionālās dzīves vadīšanā.

Trīs gadus ilgajā pētījumā konstatēts, ka daudzi cilvēki nespētu dzīvot bez sava telefona. Daži aptaujas dalībnieki teica, ka telefona pazaudēšana līdzinātos tuva cilvēka zaudējumam. Pētījumā, ko kopīgi veica "Henley Management Centre" un "Teleconomy", aplūkota arī cilvēku emocionālā sakne ar saviem telefoniem. Tajā konstatēts, ka 46% cilvēku vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem nespētu dzīvot bez sava telefona. Šī pieķeršanās vēršas plašumā, jo cilvēki izmanto mobilos telefonus, lai padziļinātu savas attiecības, koptu draudzību un saglabātu savu garīgo labklājību. Pētījumā teikts, ka 46% aptaujāto izmantojuši savu telefonu, lai uzlabotu garastāvokli vai izklaidētu sevi un draugus. Vēl vairāk, 55% bēg no garlaicības, izmantojot mobilo telefonu, un 52% tenko pa saviem telefoniem. Dažādās mobilā telefona lietošanas iespējas arī palīdz cilvēkiem vadīt savu dzīvi un dibināt kontaktus. 86% aptaujāto lietu kārtošanai labprātāk izmanto teksta īsziņas, nevis telefonsarunas. Lietderīgi ir tas, ka teksta īsziņas var rūpīgi izrediģēt un precīzi formulēt. Daudzi to uzskata par svarīgu metodi attiecību filtrēšanā, kas dod iespēju cilvēkiem attiecīgi atbildēt citiem. Pētījumā identificētas trīs skaidri izteiktas lietotāju grupas. "Kiborgi" ir tie, kuri nevar iedomāties dzīvi bez mobilā telefona. Parasti šie cilvēki iegādājas visjaunāko modeļu telefonus vai lielā mērā personalizē tos ar zvana toņiem un jauniem paneļiem. Šīs grupas cilvēki paļaujas uz telefonu kā daļu no viņu personības, lai tas palīdz viņiem organizēt dzīvi. Otro grupu dēvē par "protezētājiem". Viņi spēja atcerēties dzīvi pirms mobilo telefonu ēras un uzskata telefonu par savu papildinājumu, nevis par daļu no sevis. Šai grupai telefons ir funkcionāla ierīce dzīves administrēšanai bez emocionālās saites. Trešā grupa ir "pieslēgtie, bet nesaistītie", kas uzskata savu mobilo telefonu par nepieciešamu un izmanto to galvenokārt telefonsarunām. "Cilvēki uzskata savu mobilo telefonu par savu un sava stāvokļa atspoguļojumu. Viņi to lieto, lai paustu savas izjūtas un uzlabotu ikdienas dzīves pieredzi," teica Maikls Hjūlms, kurš ir pētījuma līdzautors un Henlija menedžmenta koledžas lietojamo pētījumu nodaļas direktors, kā arī "Teleconomy" pētniecības grupas priekšsēdētājs.

Komentāri (2)
Svarīgākais
Uz augšu