“Digitalizācija, no vienas puses, ir laba lieta, jo varam izdarīt vairāk ar mazāku fizisku piepūli, tomēr mūsu ķermeņa anatomija nav tik vienkārša, lai dzīvotu dīkstāvē. Ķermenim jābūt kustībā, lai tas būtu vesels. Savukārt ilgstoša slodze mūsu acīm tās nogurdina un var rasties redzes izmaiņas, kuras lielā mērā ietekmēs tālāko dzīves labsajūtu,” brīdina Jeļena Stūriška, kura par optometristi strādā jau 13 gadus.
Jeļena uzsver, ka, regulāri strādājot ar datoru, ir būtiski ievērot pareizu darba režīmu. Ja darbs ir ilgs, tas jāsadala vairākās daļās, dodot iespēju acīm atpūsties. Lai saspringtais darbs pie datora neietekmētu redzi, īpaši svarīgas ir īslaicīgas, bet biežas atpūtas pauzes. “Šāda pieeja ir ļoti vienkārša. Aktīvi strādājam 20 minūtes, tad 20 sekundes skatāmies uz istabas pretējā stūrī novietotu objektu. Tāpat arī vēlams ik pa brīdim novērst skatu no ekrāna, pamirkšķināt acis,” iesaka Jeļena.
Ja ar īslaicīgām atpūtas pauzēm ik pēc kāda no padarītajiem darbiem ir par maz – papildus var veikt vienkāršus redzes vingrinājumus. “Lai veiktu acu vingrinājumu, galva jātur taisni un to nedrīkst kustināt, jācenšas, lai kustas tikai acis. Vispirms maksimāli jāmēģina skatīties pa labi, tad pa kreisi, pēc tam uz augšu un uz leju. Arī slīpi pa labi uz augšu un pretēji pa kreisi uz leju, pa kreisi uz augšu un pa labi uz leju. Vispirms to izpilda lēnām, pēc tam var atkārtot arī ātrāk.”