Šo mirkli pavada vārdi: "Saņem šo gredzenu, ticības zīmogu un, ietērpts nepārejošā ticībā, sargā nevainīgu Dieva Līgavu, svēto Baznīcu."
Uz zelta gredzena ir attēlots svētais apustulis Pēteris laivā ar tīklu, simbolizējot apustuļus kā “cilvēku zvejniekus”, tāpēc to arī citreiz dēvē par zvejnieka gredzenu.
Šis gredzens sākotnēji kalpoja gan kā pāvestības simbols, gan kā zīmogs, taču mūsdienās pāvestam ir savs atsevišķs īpašais zīmogs, ar kuru tiek apzīmogoti dokumenti.
Katram pāvestam tiek izgatavots jauns gredzens. Gredzenu izgatavo no zelta, uz tā, apkārt attēlam, tiek iegravēts jaunā pāvesta vārds. Mūsdienās katrs pāvests lieto Zvejnieka gredzenu pēc paša ieskatiem. Vairums pāvestu tos ikdienā nelietoja. Daži, piemēram, pāvests Pijs XII, savējo pēc koronācijas jeb inaugurācijas ceremonijas beigām tā arī nekad neuzlika, un šai praksei sekoja viņa pēcteči, tostarp sv. Jānis Pāvils II, raksta katedrale.lv.
Pāvests Benedikts XVI izvēlējās nēsāt savu Zvejnieka gredzenu arī ikdienā, bet pāvests Francisks atgriezās pie agrākās paražas ikdienā lietot personīgo gredzenu, lai gan dažās liturģiskajās svinībās viņš tomēr valkā citu, atšķirīgu gredzenu.
Pāvests Benedikts XVI aizvien turpina ikdienā nēsāt savu Zvejnieka gredzenu. Savukārt pāvests Francisks savā ziņā mainīja tradīciju, izvēloties savam Zvejnieka gredzenam apzeltītu sudrabu, nevis zeltu.
Pāvesta ferula un gana zizlis
Ferula jeb pāvesta krusts - zizlis, kura virsotni rotā latīņu krusts ar trīs šķērskokiem. Šāda veida krustu dēvē par pāvesta krustu.