Pieredzējušu konsumācijas meiteņu Rīgā nav. Tās sievietes, kurām “viegla nauda” ir dzīvesveids, parasti atrod citu, daudz ienesīgāku darbu “džentlmeņu klubos” - kā savu biznesu mūsdienās dēvē striptīza klubu īpašnieki.
“Bija striptīzbāri, kādreiz tie Vecrīgā bija gandrīz katrā ielā. Pats glaunākais bija Blaumaņa ielā. To tikai nesen aizklapēja, saimnieks sēdēs ilgi, es domāju. Ne jau par konsumāciju vai dejām, tur bija daudz kas cits - “privāti seansi”, kuros sievietes ne tikai dejoja. Nu, tu saproti... Briesmīgi, ka viņu neizpestīja, naudu viņš daudz paspēja sapelnīt, it īpaši divtūkstošajos,” man stāsta vēl viena “kolēģe”.
“Kā izpestīt?” brīnos es.
“Zini, kas tur gāja atpūsties. Nē? Nu, tad arī nerunā,” paziņo mana sarunu biedrene. No viņas smaržo pēc alkohola.
Klusējam. Garām iet nedaudz iereibušu ārzemnieku kompānija. “Hey guys! [Sveiki, puiši!]” viņiem pakaļ sauc mana sarunu biedrene. Vīrieši pagriežas, bet īpašu interesi neizrāda. Šodien tūristi vairs nav tik naivi kā pirms desmit gadiem.
Bāra administratore, ar kuru es runāju iepriekš, stāstīja, ka šim darbam neesot nepieciešams nedz darba līgums, nedz medicīniskā grāmatiņa. Naudu sievietēm maksā reizi nedēļā, pirmdienās – skaidrā naudā.
Tas nozīmē, ka šis bizness darbojas pelēkajā ekonomikā, bet šādos bāros strādājošās sievietes nav pasargātas no tā, ka viņu nopelnītie procenti viņām netiks izmaksāti laikā un iepriekš norunātajā apjomā.
Trešdienas vakars. Apmeklētāju bārā nav daudz. Bāra darbinieces “sēž” telefonos, sarunājas ar bārmeni vai smēķē ārā pie bāra, cerot pievilināt maksātspējīgus klientus.
Es aizbildinos ar sliktu pašsajūtu un lūdzu palaist mani mājās.
Dodoties prom, sastopu grupiņu skandināvu, kuri dodas iekšā bārā “zāles meiteņu” pavadībā. Redzu, kā jauno sieviešu acīs iedegas skaitītāji. 20 eiro, 40, 60, 100.
Portāla TVNET krievu valodas versijas eksperimenta gaitā iesaistījos vairākos darbos, par kuriem es noteikti negribētu stāstīt savai mammai. Nākamo stāstu par šo profesiju aizkulisēm lasi jau nākamajā nedēļā.