Marija "ir līdzās tiem, kas cieš", teica Francisks. "Ieskaitot tos, kuri tiek tiesāti, ir visu nosodīti, deportēti," viņš uzsvēra.
Galvenās pāvesta vizītē Latvijā izskanējušās tēmas - drūmā vēsture, cīņa par neatkarību un sociālie jautājumi, rezumē ārvalstu mediji.
"Jūs ļoti labi zināt, kāda ir cena brīvībai, kas jums bija jāizcīna atkal un atkal," pirmdien teica pāvests, vēršoties pie Latvijas amatpersonām. Valsts garīgās saknes "jūs stiprināja un sniedza radošumu, kas nepieciešams jaunu sociālo procesu radīšanai, par spīti redukcionisma un izslēgšanas straumēm, kas vienmēr apdraud sabiedrības struktūru", pāvesta izteikumus atreferē "The New York Times".
Tiekoties ar pārējo kristiešu konfesiju līderiem, Francisks slavēja "draudzību dažādu kristiešu baznīcu starpā, kas palīdz stiprināt vienotību, vienlaikus saglabājot katras unikālo un bagātīgo identitāti". AFP uzsver, ka daudzi apmeklētāji saskatījuši paralēles ar situāciju sabiedrībā, kur viens otram līdzās dzīvo latviešu un krievu valodā runājošie.
Vizīte novērš uzmanību no Katoļu baznīcas skandāliem
Pāvesta vizīte "uz brīdi novērsa uzmanību no lēruma jaunu apsūdzību garīdzniecības noziegumu skandālā, kas Romas Katoļu baznīcu vajā divus gadu desmitus", izceļ "The New York Times".
Par spīti tam, Francisks šomēnes izdeva rīkojumu par vairāk nekā 100 bīskapu sasaukšanu no visas pasaules, lai nākamgad spriestu par nepilngadīgo aizsardzību. Francisks ar šo rīkojumu nāca klajā ap to pašu laiku, kad Vācijā baznīcas pasūtītā pētījumā tika apkopoti dati par tūkstošiem ar bērniem saistītiem noziegumiem garīdznieku rindās vairāku gadu desmitu laikā.
Taču aģentūra AP savā publikācijā norāda, ka garīdznieku seksuālo noziegumu skandāli Franciskam seko arī Latvijā, kur augustā par vīrieša ar garīgās attīstības traucējumiem seksuālu izmantošanu tika aizturēts katoļu priesteris.
Pāvesta vizīte Baltijā noslēgsies otrdien, 25.septembrī, ar Igaunijas apmeklējumu.