Pēdējā Krievijas cara Nikolaja II Romanova un viņa ģimenes traģiskajai nāves dienai, kad "asins pirtī" tika nežēlīgi nogalināti cars, cariene un viņu pieci bērni, aprit 100. gadadiena. Tai par godu Londonā izstādīta īpaša izstāde "Pēdējais cars: asins un revolūcija", kurā aplūkojamas vēl neredzētas Romanovu ģimenes fotogrāfijas un personīgās mantas.
Izstādītas vēl neredzētas Romanovu fotogrāfijas un privātās lietas
Traģiskais Romanovu dinastijas gals
Pēc Februāra revolūcijas (1917. gada 2. martā) Nikolajs II parakstīja atteikšanos no troņa. No 9. marta līdz 14. augustam bijušā imperatora ģimene atradās mājas arestā Aleksandrovas pilī Carskoje Selo. Krievijas Pagaidu valdība viņam piemēroja mājas arestu, ko viņš varēja pavadīt kopā ar ģimeni, stingrā karavīru uzraudzībā. Pēc tam viņus izsūtīja trimdā uz Toboļsku. Pēc boļševiku apvērsuma 1918. gada 22. aprīlī ģimeni pārveda uz Jekaterinburgu.
Krievijas impērijas ķeizara Nikolaja II, viņa sievas Aleksandras Fjodorovnas un piecu bērnu Olgas, Marijas, Tatjanas, Anastasijas un Alekseja nogalināšana notika 1918. gadā naktī no 16. uz 17. jūliju Jekaterinburgā, Krievijā, pamatojoties uz Urālu vietējās Tautas padomes lēmumu.
Nošaušanu izpildīja boļševiku vienība Jakova Jurovska vadībā.
1998. gadā caru kopā ar ģimeni pārapglabāja Pētera-Pāvila katedrālē Sanktpēterburgā.
Pēdējais cars: asinis un revolūcija
Zinātnes muzejā Londonā atvērta izstāde, kurā aplūkojamas vēl neredzētas fotogrāfijas no Romanovu pēdējās dinastijas ikdienas laika posmā no 1908. līdz 1918. gadam.
Izstādē redzamas arī Romanovu ģimenes personiskās lietas un mantas no viņu apdzīvotajām telpām.