Lai gan Maskavas lēmumu mērķis ir novērst iespējamos Izraēlas gaisa uzlidojumus nākotnē, visticamāk tie nenesīs kāroto rezultātu. Izraēla jau iepriekš ir paziņojusi, ka turpinās uzlidojumus Sīrijā esošajām Irānas pozīcijām, kuras valsts redz kā vienu no saviem galvenajiem drošības draudiem. Šāda notikumu attīstība ir arī savā ziņā bīstama, jo palielina militāras eskalācijas risku starp Sīrijas pilsoņu karā iesaistītajiem spēlētājiem. Šāda eskalācija var pāraugt arī plašākā konfliktā, kam var būt neparedzamas sekas. Tiesa, nevar arī izslēgt variantu, ka Krievija un Izraēla ir iepriekš vienojušās par nepieciešamību Maskavai izrādīt spēku, lai sniegtu iespēju Putinam izvairīties no nonākšanas muļķa lomā un aizsargāt arī Asada reputāciju. Par šāda varianta iespējamību liek domāt fakts, ka Krievija ar Izraēlu līdz šim ir spējušas veiksmīgi koordinēt savas operācijas Sīrijā. Tāpat krievi ir dažkārt pat palīdzējuši izraēļiem iegrožot Irānas ietekmi un izdarījuši uz Teherānu spiedienu netuvoties Izraēlas teritorijai.
Šonedēļ Maķedonijā beidzās arī kampaņa pirms 30. septembrī gaidāmā referenduma par valsts nosaukuma maiņu. Minētajam balsojumam ir potenciāls izbeigt vairāk nekā 27 gadus ilgušo strīdu ar kaimiņvalsti Grieķiju, kura bloķē Maķedonijas iestāšanos ES un NATO. Grieķija pašreizējam nosaukumam iebilst, jo tās ziemeļos ir reģions ar tieši šādu pašu nosaukumu. Ja referenduma balsojums būs pozitīvs, tad valsti turpmāk sauks par Ziemeļmaķedoniju. Pagaidām jaunākās sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka maķedonieši varētu arī izvēlēties atbalstīt valsts vienošanos ar Grieķiju un nosaukumu mainīt.
Maķedonijas sarunu uzsākšana par pievienošanos ES un NATO nozīmētu lielu Eiroatlantisko organizāciju uzvaru Balkānu paplašināšanās jautājumā. Ja Skopje izdosies panākt vienošanos ar abām organizācijām, Maķedonija kļūs par nākamo reģiona valsti, kura ir skaidri nospraudusi savu ārpolitisko virzienu (līdz šim gan NATO, gan ES ir pievienojusies Horvātija, savukārt Melnkalne un Albānija ir kļuvušas par NATO dalībvalstīm). Savukārt NATO un ES klātbūtnes palielinājums Balkānos sniegs pretsparu Krievijas ietekmei, kura savā ziņā tiek realizēta caur tai draudzīgo Serbiju. Atliek tikai trešdien uzmanīgi sekot līdzi referenduma norisei, lai paši savām acīm piedzīvotu vēstures veidošanos.