"Konflikts starp praktiskajiem cilvēkiem un varu ir maz ticams, taču iespējams tad, kad vara uzvedas muļķīgi – tā kā šobrīd Putins.” Troickis uzskata, ka ir milzīga atšķirība Krievijas un Igaunijas iedzīvotāju attieksmē pret valsts varu. “Krievijā daudzi raujas pie varas, vēlas būt tai pietuvināti sava materiālā stāvokļa uzlabošanas nolūkā. Ja tu esi pietuvināts varai, tātad tev, kā likums, ir arī nauda.”
“Igaunijā ir otrādi – normāli, cienījami cilvēki nevēlas kļūt par varas sastāvdaļu. Pie maniem draugiem igauņiem pirms vēlēšanām strīpām vien nāk dažādu partiju pārstāvji un aicina pie sevis, bet viņi atsakās. Normālās demokrātiskās valstīs ļaudis dod priekšroku biznesam, mākslai un tamlīdzīgi, priekš kam viņiem vara. Iespējams, jums Latvijā ir citādāk (visaptveroši smiekli zālē)."
Pie praktiskajiem cilvēkiem Troickis pieskaita arī Krievijas oligarhus, kuriem šobrīd iestājusies panika, jo tie zaudē naudu – gan sankciju dēļ, gan tāpēc, ka palicis mazāk iespēju zagt. “Paši drosmīgākie – Frīdmans, jūsu Avens – atļaujas kritizēt varu par to, ka tai nav stratēģijas. Taču arī paši nespēj piedāvāt stratēģiju, jo viņi ir taktiķi, kuriem trūkst stratēģiskā skatījuma.”
Trešā kategorija – “kritiski domājošie cilvēki”, pie kuriem Troickis pieskaita arī sevi. Šai grupai vara nepatīk, un tā vienmēr konfliktē ar valsti. Šādiem cilvēkiem vara ikdienā ir traucēklis. Taču arī starp šiem ļaudīm ir izņēmumi – pasionāriji, revolucionāri, kas cenšas sagrābt varu un veikt reformas, taču pēc tam kļūst par diktatoriem.