Urbans norāda, ka Skripaļs sākumā esot izjutis "šoku un neticību", taču vēlāk - "pretēji saviem sākotnējiem instinktiem un emocionālajiem uzstādījumiem" - esot sācis uzskatīt, ka pie notikušā patiešām vainojams dzimtenē valdošais režīms.
"Domāju, ka kaut kas līdzīgs psiholoģiski notika arī ar Jūliju," piebilst Urbans. Viņš norāda, ka Jūlija Skripaļa drīz pēc atkopšanās runāja par ieceri atgriezties Krievijā, taču tā arī to neizdarīja. Iespējams, viņas lēmumu mainījuši šo mēnešu laikā atklātībā nonākušie pierādījumi, pieļauj žurnālists.
"Ko jūs domājat par to, ka Krievijas valdības kontrolētie mediji pašlaik aktīvi izmanto jūsu grāmatu, lai mēģinātu pierādīt, ka Maskavai nebija vajadzības nogalināt Skripaļu?" jautā BBC Krievijas servisa žurnālists.
"Es šeit esmu, lai izstāstītu stāstu," atbild Urbans. "Tas ir pietiekami sarežģīts, kā jau daudzas lietas šajā dzīvē.
Piemēram, Skripaļa uzskati ir ļoti sarežģīti. Kā varat lasīt grāmatā, Sergejam ļoti patika skatīties "Pirmo kanālu". Viņš ticēja, ka nav pārdevies. Paša acīs viņš palika uzticīgs Krievijai."
Intervija pievērsās Skripaļa uzskatiem par Krimas aneksiju un konfliktu Austrumukrainā. Sarunā ar Urbanu Skripaļs esot sacījis, ka tad, ja krievu karavīri patiešām bijuši Austrumukrainā, tad līdz Kijevai būtu aizvirzījušies 48 stundu laikā. "Vēlāk viņš sāka runāt par to, ka ukraiņi nezinot, kā valdīt, un ka viņiem esot vajadzīgi krievi, lai vadītu. Un izteica citas līdzīgas piezīmes. (..) Viņu neuztrauca, ka viņš man ukraiņus apraksta kā aitas, kurām vajag labu ganu," stāsta Urbans, kura tēvs ir no Ukrainas.