Šodienas redaktors:
Jānis Tereško

Pret Interpola direktoru Ķīnā sākta izmeklēšana par kukuļņemšanu (1)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Interpola pazudušais prezidents Mens Honvei
Interpola pazudušais prezidents Mens Honvei Foto: Reuters/LETA

Par Interpola bijušo prezidentu, Ķīnas pilsoni Menu Honvei tiek veikta izmeklēšana par kukuļņemšanu, pirmdien paziņoja Ķīnas Valsts drošības ministrija. Mens "pieņēmis kukuļus un tiek turēts aizdomās par likuma pārkāpšanu", teikts ministrijas paziņojumā.

Svētdien Interpols paziņoja, ka saņēmis Mena Honvei atkāpšanās rakstu.

Paziņojumā teikts, ka Mens atkāpjas no Interpola izpildkomitejas prezidenta amata, nenorādot demisijas iemeslus.

Neilgi pirms tam nesen izveidotā Ķīnas Nacionālā uzraudzības komisija, kas nodarbojas ar valsts ierēdņu korupcijas izmeklēšanu, savā interneta vietnē pavēstīja, ka pret Menu tiek veikta "izmeklēšana aizdomās par likumpārkāpumu".

Mens, kas iepriekš bijis arī Ķīnas sabiedriskās drošības ministra vietnieks, pēdējo reizi redzēts, kad viņš 25.septembrī no Interpola galvenās mītnes Lionā, Francijā, devās uz dzimteni.

Kopš stāšanās Interpola prezidenta amatā 64 gadus vecais Mens ar sievu un diviem bērniem dzīvojis Francijā. Šīs valsts varas iestādes piektdien paziņoja par viņa pazušanu un sestdien Interpols Ķīnai oficiāli pieprasīja viest skaidrību par pazudušā organizācijas prezidenta atrašanās vietu, taču Pekina līdz pat šim laikam turpināja klusēt.

Medijos iepriekš parādījās ziņas, ka Mens pēc ierašanās Ķīnā aizturēts pratināšanai.

Šī ir jaunākā epizode virknē gadījumu, kad pazudušas Ķīnas prominences. Jau iepriekš uz vairākām nedēļām un pat mēnešiem pazudušas valdības amatpersonas, uzņēmēji miljardieri un pat ievērojamas slavenības, kas vēlāk lielākoties parādījušās tikai tiesas zālēs, ja vispār atradušās.

Mena sieva svētdien žurnālistiem Francijā atzina, ka ir nobažījusies par sava vīra dzīvību. "Šis jautājums attiecas uz starptautisko sabiedrību," viņa uzsvērusi.

Ķīnas Nacionālā uzraudzības komisija, kurai piešķirtas ekskluzīvas pilnvaras un nav izvirzītas gandrīz nekādas prasības attiecībā uz darbības atklātumu, izmeklē valsts ierēdņu korupcijas lietas, piedaloties Ķīnas prezidenta Sji Dziņpina korupcijas apkarošanas kampaņā, kuras gaitā jau sodītas vairāk nekā miljons amatpersonu.

Kampaņas kritiķi uzskata, ka tā tiek izmantota arī, lai atbrīvotos no Sji politiskajiem sāncenšiem.

Mens bija pirmais Interpola vadītājs no Ķīnas. Viņa amata pilnvaru termiņš beigtos 2020.gadā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu