Tas atklāja "šokējošu nekompetenci", norādīja Higinss.
Portāls dibināts trīs dienas pēc MH17 notriekšanas
Higinss portālu nodibināja 2014.gada jūlijā, trīs dienas pēc Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Krievija un Ukraina tolaik traģēdijā vainoja viena otru, bet starptautiskie izmeklētāji secinājuši, ka lidmašīna tika notriekta ar Krievijas armijas raķeti. Higinss stāsta, ka sākotnēji esot izmeklēšanai piegājis ar "atvērtu prātu".
"Ukraina nebija konflikts, par ko domāju, un man par to nebija daudz informācijas," viņš teica.
Analizējot internetā pieejamos video un fotogrāfijas, viņš un vairāki citi pētnieki identificēja raķetes pārvietojamo palaišanas iekārtu un izsekoja tās virzību no Krievijas uz separātistu kontrolēto teritoriju Ukrainā pirms lidmašīnas notriekšanas. Grupa arī identificējusi divus Krievijas militārās izlūkošanas komandierus, kas, iespējams, bija iesaistīti palaišanas mehānisma transportēšanā.
Starptautiskie izmeklētāji vēlāk nonāca pie līdzīgiem secinājumiem, kā arī pieaicināja Higinsu kā ekspertu. Higinss saka, ka reiz kāda izlūkdienesta pārstāvis esot viņu uzrunājis ar darba piedāvājumu, taču viņš to neatbalsta. "Esmu lūdzis nevienu cilvēku nevervēt spiegošanā," viņš teica.
Ko par "Bellingcat" domā valdības?
Britu amatpersonas pagaidām nav komentējušas "Bellingcat" publicēto informāciju par Skripaļu indēšanā aizdomās turētajiem.
Krievija savukārt ir apgalvojusi, ka abi vīrieši esot parasti tūristi. Krievijas amatpersonas neslēpj nepatiku pret pilsoniskās žurnālistikas portālu. Krievijas Ārlietu ministrija nodēvējusi "Bellingcat" ziņoto par "kriminālām izmeklēšanas darbībām".
Krievijas vēstniecība Lielbritānijā otrdien paziņoja, ka "Bellingcat" rakstīto apspriedīšot tikai ar Lielbritānijas amatpersonām un izmantojot oficiālos kanālus, kā arī lika manīt, ka "Bellingcat" uzskata par Rietumvalstu izlūkdienestu atzaru.
"Ja informācija turpinās izplatīties kā informācijas noplūdes medijos, atsaucoties uz anonīmiem avotiem un nevalstiskajām organizācijām (lai gan tās acīmredzami saistītas ar slepenajiem dienestiem), tas tikai apstiprinās, ka Lielbritānijas amatpersonām nav nekādu nodomu veikt izmeklēšanu starptautiskās likumdošanas ietvaros," bija teikts vēstniecības paziņojumā.