Abi šie notikumi, pašsaprotami, ir ārkārtīgi jūtīgi temati sabiedrībā. Kamēr viena daļa uzskata, ka 1944. gadā Rīga tika atbrīvotas no nacistiskās Vācijas karaspēka, un ik gadu pavasarī dodas nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa, otra daļa teic, ka 1944. gada 13. oktobrī Baltijas valstis Sarkanā armija okupēja, un, braucot garām Uzvaras piemineklim, neapmierināti rauc uzacis.
Ir skaidrs, ka diez vai pienāks brīdis, kad ļaudis nonāks pie kaut kādas vienprātības, kas, ņemot vērā visus apstākļus, nav iespējama, tāpēc, ieturot vēsu politkorektumu, atzīmēsim faktus, ar ko šis datums izceļas uz pārējā vēstures fona:
1944. gada 13. oktobrī pēc virknes cīņu un kara peripetiju, Rīgas labajā krastā ienāk Sarkanās armijas daļas, liekot atkāpties un Rīgu pamest nacistiskās Vācijas karaspēkam. Zināms, ka šī bija Sarkanās armijas atgriešanās Latvijā, proti, akurāt tādā pašā veidā armija Latvijā ienāca 1940. gada 17. jūnijā un bija spiesta to atstāt 1941. gada 1. jūlijā, liekot šim vēstures posmam Latvijas vēsturē kļūt par gana raibu un sāpīgu.
Savukārt 1985. gada 13. oktobrī tiek atklāts memoriāls Uzvaras parkā, kura sākotnējais nosaukums ir “Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem”.